23. بهمن 1396 - 7:47   |   کد مطلب: 294257
سراب روانسر: بر اساس بررسی آخرین نقشه های هواشناسی، سامانه ای نسبتاً قوی از امروز دوشنبه تا اوایل روز چهارشنبه جو منطقه را متاثر می نماید.

صابر محمدی رییس اداره هواشناسی روانسر در گفتگو با سراب روانسر،  اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین نقشه های هواشناسی، سامانه ای نسبتاً قوی از امروز دوشنبه تا اوایل روز چهارشنبه جو منطقه را متاثر کرده به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید و گاهی اوقات رعدوبرق در سطح شهرستان خواهد شد.

 

 

وی تصریح کرد : شرایط ناپایدار طی ساعاتی از بعدازظهر سه شنبه تا صبح چهارشنبه بویژه در اورامانات از شدت بیشتری برخوردار بوده؛ بارش علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی، ممکن است سبب رگبار پراکنده تگرگ و سیلاب‌های محلی گردد.

 

محمدی افزود: بارش علاوه بر ارتفاعات، ممکن است در اوایل روز چهارشنبه و در برخی نواحی سردسیر منطقه، موقتاً به شکل برف نیز مشاهده گردد.

 

همچنین؛ این سامانه سبب خیزش توفان هایی از گردوخاک بر روی صحاری خشک منطقه خواهد شد که پیش بینی می شود؛ غبار حاصل از این توفان ها، بویژه طی ساعاتی از روزهای سه شنبه و چهارشنبه، هوای منطقه را تا حدودی غبارآلود نماید. رئیس اداره هواشناسی روانسر یادآور شد:   از روز جمعه تا اوایل هفته آینده، گذر سامانه دیگری از جو منطقه، مجدداً سبب بارندگی در سطح شهرستان می گردد.