26. بهمن 1396 - 7:47   |   کد مطلب: 294266
سراب روانسر: نقشه های پیش یابی هواشناسی، نوید بخش خبرهای خوبی برای منطقه است.

به گزارش سراب روانسر، صابر محمدی رییس اداره هواشناسی روانسر در گفتگو با سراب روانسر عنوان کرد: پس از وقفه بارشی طولانی مدت در روانسر، که حدودا پنجاه روز بدون بارش موثر در روانسر سپری شد، بالاخره سامانه بارشی نسبتا قوی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه وارد منطقه شد و همانطور که از قبل هم انتظار می رفت، بارش های مناسبی برای منطقه به همراه داشت و طی فعالیت دو روزه خود مجموعا 22.5 میلیمتر بارش در روانسر ثبت شد. در جوانرود حدودا 22، ثلاث 40 و در پاوه هم حدودا 83 میلیمتر بارش گزارش شده است.

وی تصریح داشت : در سایر نقاط استان نیز (به غیر از سومار) کم و بیش بارش ها چشمگیر و قابل ملاحظه بوده است. اما با وصف بارش خوب سامانه اخیر، کماکان سال زراعی جاری با کاهش 36 درصدی بارش ها دست و پنجه نرم میکند.

ریبس اداره هواشناسی روانسر افزود: نقشه های پیش یابی هواشناسی، نوید بخش خبرهای خوبی برای منطقه است. از روز جمعه تا اواسط هفته آینده، بارش های خوبی برای نواحی اورامانات رخ خواهد داد. انتظار میرود کاهش قابل ملاحظه بارش ها به نسبت نرمال، تا حدودی زیادی مرتفع شود.

محمدی یادآور شد : در منطقه روانسر، سطح سبز مزارع نیز در حد قابل قبولی بوده و در صورت تداوم بارش های فصل بهار (با پراکنش مناسب) می توان توقع تولید نرمال یا حتی بیشتر از نرمال غلات را داشت.