آخرین اخبار

6. اسفند 1396 - 13:32   |   کد مطلب: 294303
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز از درخواست پیشین خود مبنی بر انجام رژه نظامی ارتش آمریکا در واشنگتن دی سی که با انتقاد بسیاری از جمله نظامیان و سیاسیون این کشور مواجه شد، عقب نشست.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از ایرنا، تارنمای خبری 'هیل' (TheHill) با انتشار این خبر نوشت: ترامپ این اظهارات را در جریان مصاحبه با شبکه فاکس نیوز که بصورت تلفنی انجام شد و بیست و یکمین مصاحبه با این شبکه در دوره ریاست جمهوری وی به شمار می رود، عنوان کرد.
ترامپ گفت: به شما بگویم، ژنرال ها دوست دارند تا این رژه را انجام دهند، من هم همینطور.
هیل دراین باره نوشت: اوایل سالجاری میلادی ترامپ از پنتاگون خواستار انجام رژه نظامی ارتش آمریکا شده بود. پس از آنکه مقامات نظامی تایید کردند که انجام این کار در مراحل اولیه خود قرار دارد اما به سرعت با مخالفت نمایندگان کنگره مواجه شد و بنابر نظر سنجی که توسط نشریه 'میلیتری تایمز' (Military Times) از خوانندگانش به عمل آمد، نشان داد که 89درصد مخاطبانش که اکثر آنها از خانواده نظامیان آمریکایی هستند، مخالف این رژه بوده و آن را 'حیف و میل' کردن پول دانستند.
این تارنمای خبری آمریکایی درادامه نوشت: پنتاگون و دیگر مقامات ارتش آمریکا درباره موارد لجستیکی برای انجام این رژه و این که باید در خیابان های واشنگتن دی.سی به عمل آید و تانک های سنگین وزن در آن عبور کنند، ابراز نگرانی کرده و 'میک مولوانی' (Mick Mulvaney) مدیر بودجه کاخ سفید به نمایندگان کنگره گفت که هزینه چنین رژه ای بالغ بر 30 میلیون دلار خواهد بود.
بنابراین گزارش، ترامپ درباره این رژه و مسائل پیرامون آن گفت: باید ببینیم که آیا می شود این رژه را با هزینه ای قابل قبول انجام داد یا نه، اگر نتوانیم خب این کار را نمی کنیم.
هیل نوشت: ترامپ بارها در دوره ریاست جمهوری خود خواستار انجام رژه نظامی شده بود، بخصوص پس از دیدار از پاریس و حضور در رژه روز باستیل که در حضور امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه صورت گرفت.
هیل افزود: مخالفان این رژه هم دمکرات ها و هم جمهوریخواهان، معتقدند که انجام چنین نمایشی دراین سطح می تواند پیام اشتباهی بفرستد و آمریکا را بعنوان یک 'حکومت استبدادی' جلوه گر سازد. کره شمالی و روسیه به خاطر نمایش قدرت نظامی خود با انجام رژه در جهان شهره اند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی