آخرین اخبار

11. اسفند 1396 - 9:40   |   کد مطلب: 294328
سراب روانسر: بانوی زعفران کار روانسری اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال را در عمل تحقق بخشید.

به گزارش سراب روانسر، مریم محمدی بانوی زعفران کار روانسری در گفتگو با سراب روانسر خود را اینگونه معرفی کرد مریم محمدی اهل و ساکن شهرستان روانسر دارای تحصیلات دیپلم می باشم ازهمان دوران کودکی علاقه خاصی به کشاورزی داشتم نقش پدر ومادر را در موفقیت خود نقشی مهم ومشوق در پرداختن به کشت زعفران می دانم

 

 بنده آنچنان آگاهی در مورد کشت زعفران نداشتم وبا راهنمایی بسیج سازندگی وکارشناسان جهاد کشاورزی علاقه ام به کشت این محصول بیشتر شد و موفق به کشت آن شدم در حال حاضر حدود 2هکتار از زمینهای اجاره ای را به کشت زعفران اختصاص داده ام وبا استفاده از آبیاری قطره ای توانسته ام تولید مناسبی را داشته باشم.

 

ابتدای کار با مراجعه به بسیج سازندگی تسهیلات اقتصاد مقاومتی با نرخ سود 10%را دریافت کردم که این تسهیلات نقش بسزایی در توسعه اشتغال کارم ایجاد کرده است.

 

با توجه به اینکه زعفران محصولی کم توقع به آب است به میزان 2هزار متر مکعب آب مصرف می کند این محصول در طی بازه زمانی اواخر شهریور کشت ودر آبان ماه برداشت می شود.

 

یکی از مشکلاتی که ما هر ساله با آن روبرو هستیم سرمازدگی،خام فروشی،و واریز سود کشاورز به جیب دلالان است؛ولی امید آنست که با حمایت دولت و پرداخت تسهیلات با سود کم وبیمه نمودن محصولات سود دهس این محصول بیشتر گردد

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی