16. اسفند 1396 - 7:43   |   کد مطلب: 294336
سراب روانسر: مکان های اقامتی متعددی در شهرستان روانسر برای اسکان میهمانان نوروز 97 در نظر گرفته شده است.

به گزارش سراب روانسر، سال 96 در واپسین روزهای اسفند زمستانی-بهاری خود، کم کم رخت بر می بندد تا جای خود را به فروردین سراسر بهاری و از جنس 97 بدهد، در این میان مسافران نوروزی به مانند سنت دیرینه ی ایرانی-باستانی خود رسم میهمانی رفتن را به جای می آورند و راهی مناطق مختلف سطح کشور می شوند.

 

 

منطقه اورامانات به پشتوانه ی طبیعت کوهستانی و مناطق گردشگری و بسیاری دیگر از موارد، همه ساله خیل عظیمی از مسافران و میهمانان نوروزی را به سوی خود می کشاند که در این میان دروازه اورامانات، نگین سرسبز این دیار یعنی "روانسر" سهم بسزایی در جذب مسافر را دارد.

 

 

همه ما این را می دانیم چه آنهایی که از شرقی ترین نقطه ی ایران به روانسر سفر می کنند و چه آنهایی که از کرمانشاه و شهرستان های همجوار می آیند، نیاز به سرپناه و محل برای اسکان دارند، در شهرستان روانسر مکان هایی برای اسکان میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده است که در ادامه به بررسی این مکان ها خواهیم پرداخت.

 

 

آموزش و پرورش شهرستان روانسر همه ساله مدارسی را برای میهمانان نورزی در نظر می گیرد که در نوروز 96 ،8 مدرسه برای اسکان میهمانان در نظر گرفته شده است، که هزینه ی اسکان در این مدارس بستگی به اشتغال میهمان دارد که در سه سطح از جمله فرهنگی، کارمند و آزاد در نظر گرفته می شود.

 

 

شهردای و هلال احمر شهرستان روانسر در دو نقطه از شهرستان با برپایی چادر در جهاد کشاورزی و کنار دست سراب بصورت موقت، امکان اسکان میهمانان را فراهم نموده اند، که هزینه ای برای میهمانان ندارد.

 

سیف الله رنجبر ریئس اداره میراث فرهنگی شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر عنوان داشت سه واحد اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کانی کچکینه و کیلانبر بخش مرکز،چهار واحد در مجتمع عبدالهی در روستای شبانکاره بخش شاهو دو واحد اقامتی در روستای قوری قلعه بخش شاهو آماده پذیرای از میهمانان نوری هستند