21. اسفند 1396 - 22:50   |   کد مطلب: 294368
سراب روانسر: دستگاهای خدمات رسان شهرستان روانسر از تمهیدات خود برای پذیرایی از میهمانان نورزی گفتند.

جمال ابراهیمی شهردار شهر  روانسر در گفتگو با خبرنگارسراب روانسر، عنوان داشت: در ایام نوروز امسال ضمن برپایی چادر، اقداماتی همچون توزیع دفترچه های راهنمای مسافر، اهدای تقویم سال نو با پوستر شهرستان روانسر به تیراژ ده هزار عدد انجام صورت خواهد گرفت.

 

 

 شهردار روانسر همچنین از آغاز لکه گیری خیابان های سطح شهر  و تابلو راهنمای گردشگر در مبادی ورودی و خروجی شهر و مهیا سازی بستر پارکینگ ها خبر داد.

 

اعظم امیری رئیس جمعیت هلال احمر روانسر در گفتگو با سراب روانسر، بیان داشت: در ورودی شهر نسبت به استقرار چادر راهنمایی مسافرین نوروزی، خیمه نماز و چادر ایستگاه سلامت بمنظور تست فشارخون, تست قند خون اقدام می شود.

 

رئیس جمعیت هلال احمر روانسر افزود: همچنین چادرهای اسباب بازی جهت بازی فرزندان مسافر دایر می شود.

 

وی در ادامه به استقرار اکیپ امداد و نجات جاده‌ای در پایگاه شهید چمران جهت رسیدگی به تصادفات با تجهیزات داروهای اولیه گفت و عنوان نمود: با بر پایی پانزده چادر با همکاری شهرداری در محل نمازخانه ورودی شهر شرایط برای اسکان مسافر مهیا می باشد.

 

کیومرث عظیمی رئیس مرکز فوریت پزشکی شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر، عنوان داشت: شهرستان روانسر دارای چهار  پایگاه  ثابت فوریتهای پزشکی جاده ای و شهری به مرکزیت شهر روانسر می باشد, که در ایام  تعطیلات نوروزی به دلیل افزایش چشمگیر مسافرین  نوروزی در منطقه اورامانات و ارائه هرچه بهتر خدمات اورژانس به مسافرین  نوروزی اقدام  به برپایی ایستگاه سلامت نوروزی 24 ساعته به عنوان پایگاه پنجم در محور روانسر- پاوه ( سه راهی بنچله) نموده  که علاو بر ارائه خدمات اورژانس برخی دیگر از خدمات سر پایی  را ارائه می نماید.

 

 وی تصریح داشت : تمام مرخصی های پرسنل اورزانس 115  بطور کامل  از تاریخ 25 اسفند  لغایت 15 فروردین  سال نو در ایام سفر های نورزی لغو شد.

 

رئیس مرکز فوریت پزشکی شهرستان روانسر همچنین از استقرار آمبولانس ها در مجاورت (جاده) محور های پر تردد  و یا مبادی شهرها  با حضور کادر درمان  (صبح –عصر- وپاسی از شب)جهت ارائه خدمات مطلوب تر به مسافران  نوروزی گفت و  افزود: نصبت به دپوی دارو  و تجهیزات  مورد  نیازجهت بحران های احتمالی اقدام شده است.

 

عظیمی در پایان با بیان اینکه بنر های آموزشی  و  اطلاع رسانی در حوزه کاری در این ایام  از جانب  اورژانس 115  و شبکه بهداشت در سطح شهرستان فراهم شده است اضافه داشت: همچنین پمفلت ها و بسته های آموزشی   توسط پرسنل در ایام استقرار های جاده ای توزیع می شود.