20. ارديبهشت 1397 - 13:08   |   کد مطلب: 294454
فرماندار شهرستان روانسر گفت: وقوع سرمازدگی در فروردین ماه و تگرگ اردیبهشت ماه خسارت های فراوانی به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرده و بر میزان تولید و کیفیت محصولات تاثیر زیادی گذاشته است.

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمرادی افزود: در سرمازدگی که در روزهای 22 و 23 فروردین ماه سالجاری رخ داد به یک هزار و 233 هکتار از مزارع گندم ، جو و نخود پاییزه خسارت وارد شد.

 

 

 

 

وی تصریح کرد: در بخش باغی نیز به 304 هکتار از باغات گردو ، انگور دیم ، بادام ، زردآلو ، گیلاس ، توت فرنگی ، سیب درختی و ... دچار خسارت سرمازدگی شده است.

 

فرماندار روانسر به خسارت های تگرگ بی سابقه هفتم اردیبشهت ماه سالجاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: به 316 هکتار از اراضی زراعی و 193 هکتار از اراضی باغی خسارت فراوانی وارد شد.

 

ویسمرادی افزود: تگرگ اوایل اردیبهشت ماه بیش از 46 میلیارد و 573 میلیون ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت زد.

 

وی ادامه داد: این تگرگ به دو پروژه در حال احداث شهرداری ، 80 درصد روشنایی های معابر شهری ، بیش از چهار هزار متر از فضای سبز شهرداری روانسر ، سه دستگاه ترانس شبکه فشار متوسط و پست های هوایی و تاسیسات آب و فاضلاب خسارت زده است.

 

فرماندار روانسر بیان داشت: بر اساس درخواست های شهروندان یک هزار و 211 خودروی شخصی نیز آسیب دیدند که مشخصات و اطلاعات آنها ثبت و گرد آوری شده تا در صورت پرداخت تسهیلات بلاعوض، در اختیار مالکان این خودروها قرار گیرد.

 

حسیین ویسمرادی افزود: در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد تا بتوانیم حداقل بخشی از خسارت ها را وصول کنیم اما بر اساس تجربیات سال های گذشته اعتباراتی برای این چنین بحرانی هایی اختصاص پیدا نمی کند.