21. ارديبهشت 1397 - 14:33   |   کد مطلب: 294455
سراب روانسر: امام جمعه شهر روانسر در آستانه ی فرارسیدن ماه میهمانی خداوند، ضمن توصیف ماه رمضان، مردم را دعوت به روزه داری نمود.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهر روانسر در آخرین جمعه از ماه شعبان عنوان داشت: خداوند در کلام خود بر تکلیف بودن اسن فریضه ی الهی اشاره کرده است(کُتبَ علیکمُ الصیام).

امام جمعه روانسر تصریح داشت: روزه داری موجب پرهیزکاری و تقویت، تقوا می شود با این وجود روزه گرفتن بر کسانی که مریض و یا مسافر می باشند واجب نیست و افراد می توانند فدیه و بخشش کند.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماهی است که در آن قران نازل شده [قران مجموعه ای است برای فرق بین حق و باطل]، افزود:ماه مبارک رمضان باید سبب انجام اعمال صالح شود،که یکی از آنها عدم خلف وعده و انجام صحیح مسئولیت مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ماموستا غفوری در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ی داشت به نقض تعهدات نظام جنایتکار آمریکا و افزود: این دولت هر روز به بهانه ای جنایت می کند.

امام جمعه روانسر تصریح داشت: مردم ایران پس از برگزاری نماز جمعه، در راهپیمائی ها شرکت دارند و ماهم اعلام همبستگی می کنیم و به نیابت از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مرگ می فرستیم بر آمریکا جنایتکار و همبستگانش، بر ضد جنایات آمریکا جنایتکار