آخرین اخبار

27. ارديبهشت 1397 - 14:38   |   کد مطلب: 294465
سراب روانسر: نشست شورای مهارت شهرستان روانسر با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، بساطعلی نوری معاون فرماندار روانسر بیان داشت: یکی از مهمترین عناصر اشتغال‌زایی، مهارت است و فنی و حرفه‌ای بهترین بستر برای مهارت‌آموزی است.

نوری، آموزش را اساس کار و عاملی تأثیرگذار در توسعه و پیشرفت یک کشور دانست و افزود: مراکز آموزش فنی و حرفه ای تکمیل کننده چرخه دانش و مهارت در کنار آموزه های دانشگاهی هستند.

وی فعالیت های مرکز فنی و حرفه ای در روانسر را مثبت و اثرگذار توصیف کرد و اظهار داشت: گسترش هر چه بیشتر آموزش های فنی و حرفه ای در سطح شهرستان باید در اولویت و دستور کار باشد.

 

یاور محمدی مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه  در این نشست افزود: تا فرهنگ مهارت آموزی فراگیر نشود نیروی انسانی کارآمدی نخواهیم نداشت و همه ادارات و نهادها باید در این حوزه تلاش کنند.

وی اظهار داشت: تبلیغات محیطی و اجرای برنامه های آموزشی در راستای تشویق جوانان به مهارت آموزی بسیار تاثیرگذار است و باید برای تحقق این هدف از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.

محمدی اضافه کرد: نوگرایی و ایجاد رشته های جدید ، استفاده از تجهیزات به روز و آموزش تخصص مربیان فنی و حرفه ای از مهمترین نیازهای این سازمان برای تربیت نیروی ماهر و توانمند است.

مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه با بیان اینکه به دنبال آمارسازی نیستیم، اضافه کرد: تلاش داریم مهارت ها را به نیازهای جامعه گره بزنیم و ضرورت دارد آموزش ها را به سمت نیازهای بازار کارهدایت کنیم.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی