27. ارديبهشت 1397 - 14:38   |   کد مطلب: 294465
سراب روانسر: نشست شورای مهارت شهرستان روانسر با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، بساطعلی نوری معاون فرماندار روانسر بیان داشت: یکی از مهمترین عناصر اشتغال‌زایی، مهارت است و فنی و حرفه‌ای بهترین بستر برای مهارت‌آموزی است.

نوری، آموزش را اساس کار و عاملی تأثیرگذار در توسعه و پیشرفت یک کشور دانست و افزود: مراکز آموزش فنی و حرفه ای تکمیل کننده چرخه دانش و مهارت در کنار آموزه های دانشگاهی هستند.

وی فعالیت های مرکز فنی و حرفه ای در روانسر را مثبت و اثرگذار توصیف کرد و اظهار داشت: گسترش هر چه بیشتر آموزش های فنی و حرفه ای در سطح شهرستان باید در اولویت و دستور کار باشد.

 

یاور محمدی مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه  در این نشست افزود: تا فرهنگ مهارت آموزی فراگیر نشود نیروی انسانی کارآمدی نخواهیم نداشت و همه ادارات و نهادها باید در این حوزه تلاش کنند.

وی اظهار داشت: تبلیغات محیطی و اجرای برنامه های آموزشی در راستای تشویق جوانان به مهارت آموزی بسیار تاثیرگذار است و باید برای تحقق این هدف از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.

محمدی اضافه کرد: نوگرایی و ایجاد رشته های جدید ، استفاده از تجهیزات به روز و آموزش تخصص مربیان فنی و حرفه ای از مهمترین نیازهای این سازمان برای تربیت نیروی ماهر و توانمند است.

مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه با بیان اینکه به دنبال آمارسازی نیستیم، اضافه کرد: تلاش داریم مهارت ها را به نیازهای جامعه گره بزنیم و ضرورت دارد آموزش ها را به سمت نیازهای بازار کارهدایت کنیم.