28. ارديبهشت 1397 - 15:44   |   کد مطلب: 294469
سراب روانسر: خطیب جمعه شهر روانسر بیان داشت: قرآن در قیامت شافع قاریان و تلاوت کنندگانش می باشد.

به گزارش سراب روانسر، در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان نماز حمعه شهر روانسر به امامت ملا عبدالرحمن علیمرادی اقامه گردید

 

خطیب جمعه شهر روانسر بیان داشت:  پروردگار در قرآن کریم می فرماید: اگر روزه را بر شما واجب کرده‌ایم و شما را یک ماه از خوردن و آشامیدن منع نموده‌ایم، هدف ما قصد زحمت شما نیست بلکه با این امر و تکلیف، راحتی شما را در فردای قیامت می‌خواهیم و تشنگی و گرسنگی امروز پاداش فردا روز شما را در پی خواهد داشت.

 

 

ملا عبدالرحمن علیمرادی امام جمعه موقت روانسر بیان داشت: اصحاب رسول خدا (ص) می‌فرمایند: پیامبر بزرگوار اسلام همواره اهل بخشش و سخاوت و خدمت بود خصوصاً در ماه رمضان. ما هم به‌عنوان امت آن بزرگوار باید بیش از پیش در رمضان سخی باشیم و به دیگران کمک کنیم و بیشتر نماز بخوانیم و تا می‌توانیم قرآن را تلاوت نماییم. زیرا قرآن در قیامت شافع قاریان و تلاوت کنندگانش می باشد.

 

وی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان را در میان مسلمانان ماهی ارجمند و والا دانست و از این ماه به عنوان ماه رحمت، آزادگی و مغفرت نام برد.

 

امام جمعه موقت روانسر بیان داشت: امیدواریم ماه مبارک رمضان با وحدت آغاز و با وحدت هم پایان یابد و در ماه مبارک رمضان جهان اسلام یکپارچه در مسیری واحد به عبادت و بندگی پروردگار می پردازند و این یکپارچگی و وحدت باید حفظ شود.