30. ارديبهشت 1397 - 14:17   |   کد مطلب: 294472
سراب روانسر: رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه اعلام کرد که شهریه یک ترم تحصیلی 6 هزار دانشجوی زلزله زده این استان بخشیده شده است.

به گزارش سراب روانسر، بهمن سعیدی پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس مذاکراتی که از طریق استانداری کرمانشاه با هیات امنای دانشگاه پیام نور انجام شد، بخشودگی شهریه یک ترم تحصیلی دانشجویان زلزله زده این دانشگاه به تصویب رسید.
وی افزود: این بخشودگی شهریه شامل دانشجویان ساکن در شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، اسلام آبادغرب، ثلاث باباجانی، دالاهو، روانسر، جوانرود و پاوه می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه، میزان بخشودگی شهریه دانشجویان زلزله زده را معادل 45 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده دانشجویان این شهرستان ها در نیم سال تحصیلی 97 - 96 تنها هزار تومان شهریه پرداخت خواهند کرد.
براساس اعلام سعیدی پور، این بخشودگی شهریه تنها شامل دانشجویان دوره کارشناسی می شود و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نمی توانند از آن استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در زلزله اخیر 25 میلیارد ریال خسارت به فضاهای آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور وارد شده است، گفت: ساختمان دانشگاه پیام نور شهر سرپل ذهاب دیگر قابل استفاده نیست و ساختمان های دانشگاه های شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و ثلاث باباجانی نیز نیاز به تعمیرات اساسی دارند.
هم اکنون حدود 20 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه تحصیل می کنند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند