22. خرداد 1397 - 13:46   |   کد مطلب: 294502
سراب روانسر: در محل فرمانداری روانسر نشست بررسی مسایل و مشکلات آب و فاضلاب روستایی شهرستان روانسر برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه در نشست بررسی مسایل و مشکلات آب و فاضلاب روستایی شهرستان روانسرگفت: از محل اعتبارات حوادث غیر مترقبه(زلزله) شش میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای خانم آباد ،نهرابی ،چشمه قلی جان ،شش بید ، چناران و مامنان در سال 97 اختصاص یافته است

فرامرز شوهانی افزود: همچنین از محل اعتبارات زلزله 21 میلیارد ریال برای اجرای 12 پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان روانسر در سال 98 در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای سال 97 ، آبرسانی به یک مجتمع و دو روستا با یک هزار و 662 خانوار و اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال پیشنهاد شده که در صورت تخصیص اعتبار این پروژه ها نیز وارد مرحله اجرایی می شود .

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: شاخص بهره مندی جمعیت روستاهای شهرستان روانسر از آب آشامیدنی 66 درصد است که جهت ارتقا این شاخص به اعتبارات ویژه نیازمندهستیم.

حسین ویسمرادی افزود: در فصل گرما مجتمع نهرابی روانسر با هفت روستای تحت پوشش با مشکل کم آبی مواجه خواهد بود که با همکاری مردم و تلاش مدیران این موضوع تا حدودی برطرف می شود اما حل این مشکل به بیش از پنج میلیارد ریال ریال اعتبار نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چهار پروژه آب و فاضلاب روستایی از محل اعتبارات استانی با اعتبار چهار میلیارد و 519 میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال اجراست. در حال حاضر 117 روستا با پنج هزار و 997 خانوار تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی شهرستان روانسر است