27. خرداد 1397 - 8:09   |   کد مطلب: 294517
سرپرست شبکه دامپزشکی روانسر از واکسیناسیون خبر داد:
بیش از ۱۰هزار راس دام عشایر در روانسر بر بیماری علیه تب برفکی واکسینه شدند
سراب روانسر: سرپرست شبکه دامپزشکی روانسر از واکسیناسیون رایگان بیش از ۱۰هزار راس دام سبک در این شهرستان علیه بیماری تب برفکی خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، یاسر علیزاده سرپرست شبکه دامپزشکی روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر اظهار داشت: این تعداد دام مربوط به عشایر ساکن در محدوده این شهرستان است و اکیپ مایه کوب دامپزشکی با مراجعه به مناطق ییلاقی کوه شاهو این تعداد دام سبک را به منظور پیشگیری از بیماری واگیردار تب برفکی واکسینه کردند.

 

وی تمام تلاش دامپزشکی را پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دار دامی و قابل انتقال از دام به انسان دانست و گفت: علاوه بر واکسیناسیون و نظارت بر واحدهای پرورش دام و طیور، اکیپ های دامپزشکی وضعیت بیماری در گله های روستایی و عشایری را نیز بررسی و پایش می کنند.

 

 

سرپرست شبکه دامپزشکی روانسر در ادامه آموزش به دامداران عشایر در ارتباط با مصون نگه داشتن دام ها از هرگونه بیماری را نیز از جمله فعالیت های این شبکه ذکر کرد و گفت: کارشناسان دامپزشکی با حضور در سیاه چادرهای مناطق ییلاقی شهرستان این دامداران را در رابطه با آشنایی با بیماری تب برفکی و راه های کنترل و پیشگیری از آن را آموزش دادند.

 

علیزاده بیماری تب برفکی را قابل پیشگیری، کنترل و درمان دانست و افزود: از دامداران درخواست داریم که در صورت مشاهده علائم بیماری در دام ها مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع دهند..