28. خرداد 1397 - 8:25   |   کد مطلب: 294520
سراب روانسر: در نشست شورای حفاظت از آب شهرستان روانسر مطرح شد: در سطح شهرستان روانسر تاکنون 20 فقره کنتور هوشمند نصب شده است

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمرادی در نشست شورای حفاظت از آب شهرستان روانسر افزود: حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه همه دستگاههای شهرستان است و باید با چاه هایی که در اطراف منابع آبی این دو شهرستان قرار دارند نظارت و با چاه هایی که اضافه برداشت دارند نظارت بیشتری صورت گیرد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به مشکل کمبود آب آشامیدنی پنج روستای مجتمع نهرابی ، پیگیریها و رایزنی های لازم برای تخصیص آب از چشمه روستای درکه انجام گیرد و با لحاظ کردن نارضایتی های اجتماعی منافع مشترک بهره برداران نیز در نظر گرفته شود.

 

فرماندار روانسر ادامه داد:  وضعیت امروز دشت روانسر قابل مقایسه با گذشته نیست و این دشت در حال حاضر یکی از دشت های ممنوعه استان کرمانشاه است که ضرورت دارد از منابع آبی آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

 

مدیر امور منابع آب شهرستان های اورامانات نیز گفت: تا شعاع 2 کیلومتری منابع تامین آب شهرستان های جوانرود و روانسر 63 حلقه چاه کشاورزی و صنعتی شناسایی شده که نظارت بر این چاه ها یکی از اولویت های این اداره است.

 

ایوب ذائبی  افزود: پروانه بهره برداران و مالکان این چاه ها در صورتی که از کنتور هوشمند استفاده نکنند تمدید نخواهد شد.

 

وی یادآور شد: در سطح شهرستان روانسر تاکنون 20 فقره کنتور هوشمند نصب شده است.