آخرین اخبار

29. خرداد 1397 - 13:46   |   کد مطلب: 294523
سراب روانسر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر از آغاز کار برداشت نخود پائیزه در مزارع شهرستان روانسر خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، کامران کریمی در گفتگو با سراب روانسر اظهار داشت: شهرستان روانسر از جمله شهرستانهای مطرح کشور در زمینه کشت نخود پاییزه است که اکثر اراضی نخود پاییزه در این شهرستان  بصورت مکانیزه کشت می گردد.

 

 

 

کریمی افزود: این شهرستان به علت شرایط مناسب اقلیمی و بارندگی مناسب در سال از بستر و شرایط مستعدی در استان برای کشت نخود برخوردار است و هم اکنون برداشت نخود پائیزه از سطح 17 هزار هکتار از اراضی سطح زیر کشت نخود شهرستان آغاز شده است.

 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر خاطر نشان کرد: در راستای تداوم کشت نخود، افزایش عملکرد غلات و همچنین رعایت تناوب زراعی، لزوم توجه به کشت نخود پاییزه و مکانیزه بیشتر از هرزمانی مشهود است چرا که این نوع کشت در طول فصل زراعی از شرایط آب و هوایی خوبی جهت رشد و بهره برداری از بارانهای پاییزه برخوردار بوده و به دلیل اینکه کشت بصورت مکانیزه صورت می گیرد هزینه ها به شکل چشمگیری کاهش داشته و کشاورزان رغبت بیشتری برای کشت این محصول دارند.

 

 

 

وی در ادامه افزود: چندین روستا در دهستان حسن آباد بیشترین سطح زیر کشت نخود را به خود اختصاص داده اند و همه ساله در سطح کشور رتبه های برتر را به خود اختصاص می دهند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی