29. خرداد 1397 - 13:46   |   کد مطلب: 294523
سراب روانسر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر از آغاز کار برداشت نخود پائیزه در مزارع شهرستان روانسر خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، کامران کریمی در گفتگو با سراب روانسر اظهار داشت: شهرستان روانسر از جمله شهرستانهای مطرح کشور در زمینه کشت نخود پاییزه است که اکثر اراضی نخود پاییزه در این شهرستان  بصورت مکانیزه کشت می گردد.

 

 

 

کریمی افزود: این شهرستان به علت شرایط مناسب اقلیمی و بارندگی مناسب در سال از بستر و شرایط مستعدی در استان برای کشت نخود برخوردار است و هم اکنون برداشت نخود پائیزه از سطح 17 هزار هکتار از اراضی سطح زیر کشت نخود شهرستان آغاز شده است.

 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر خاطر نشان کرد: در راستای تداوم کشت نخود، افزایش عملکرد غلات و همچنین رعایت تناوب زراعی، لزوم توجه به کشت نخود پاییزه و مکانیزه بیشتر از هرزمانی مشهود است چرا که این نوع کشت در طول فصل زراعی از شرایط آب و هوایی خوبی جهت رشد و بهره برداری از بارانهای پاییزه برخوردار بوده و به دلیل اینکه کشت بصورت مکانیزه صورت می گیرد هزینه ها به شکل چشمگیری کاهش داشته و کشاورزان رغبت بیشتری برای کشت این محصول دارند.

 

 

 

وی در ادامه افزود: چندین روستا در دهستان حسن آباد بیشترین سطح زیر کشت نخود را به خود اختصاص داده اند و همه ساله در سطح کشور رتبه های برتر را به خود اختصاص می دهند.