آخرین اخبار

12. تير 1397 - 23:11   |   کد مطلب: 294568
سراب روانسر: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر خبر داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر جهت تکمیل و به بهره برداری رسیدن به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سراب روانسر، غفار صالحی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر در گفتگو با سراب  روانسر اظهار داشت : پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر که یکی از پروژه های پر خیر و برکت سفر مقام معظم رهبری می باشد؛ در سال۱۳۹۴ با برآورد اولیه اعتباری معادل ۱۱ میلیارد تومان آغاز گردیده است تاکید کرد: این پروژه به دلایلی با روند بسیار کندی مواجه بوده که خوشبختانه در طول یکی دو سال اخیر باپیگیری های متعدد و نظر مساعد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، از پیشرفت خوبی برخوردار شده است.

به گفته وی این تصفیه خانه در زمینی به مساحت۴ هکتار و با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر همچنین به اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب اشاره کرد و گفت: پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب روانسر به طول ۳ کیلومتر با اعتباری معادل ۴۵۰میلیون تومان که هم اکنون پیشرفت فیزیکی آن ۲۵ درصد است؛ در دست اجرا می باشد.

وی افزود: طول شبکه فاضلاب شهر روانسر ۴۹ کیلومتر است که تا کنون ۳۸ کیلومتر آن به صورت مدرن اجرائی شده و در صورت تخصیص اعتبار دیگر شبکه های سنتی شهر نیز اصلاح و بازسازی خواهد شد.

صالحی ادامه داد: طول خط انتقال فاضلاب شهر روانسر بیش از ۷.۲ کیلومتر است که به دلیل شرایط سختی کار از جمله بالابودن سطح آب های زیرزمینی، ریزش ترانشه و عبور از رودخانه پایین دست سراب و انجام سپر کوبی برای اولین بار در غرب کشور، رشد این طرح با کندی صورت می گیرد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان روانسر تصریح کرد: با تاکیدات مدیر عامل شرکت و با توجه به اینکه شهر روانسر یکی از شهرهای گردشگرپذیر و تفریحی استان است، جمع آوری فاضلاب و انتقال آن به محل تصفیه خانه یکی از اولویت های شرکت آب و فاضلاب استان و این امور است.

صالحی با بیان اینکه ۷۰ درصد از شبکه های آب و فاضلاب روانسر اصلاح و بازسازی شده است گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در شهرهای روانسر و شاهو تحت پوشش شبکه توزیع آب و ۹۰ درصد نیز تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب می باشند.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی