12. تير 1397 - 23:11   |   کد مطلب: 294568
سراب روانسر: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر خبر داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر جهت تکمیل و به بهره برداری رسیدن به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سراب روانسر، غفار صالحی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر در گفتگو با سراب  روانسر اظهار داشت : پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر که یکی از پروژه های پر خیر و برکت سفر مقام معظم رهبری می باشد؛ در سال۱۳۹۴ با برآورد اولیه اعتباری معادل ۱۱ میلیارد تومان آغاز گردیده است تاکید کرد: این پروژه به دلایلی با روند بسیار کندی مواجه بوده که خوشبختانه در طول یکی دو سال اخیر باپیگیری های متعدد و نظر مساعد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، از پیشرفت خوبی برخوردار شده است.

به گفته وی این تصفیه خانه در زمینی به مساحت۴ هکتار و با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر همچنین به اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب اشاره کرد و گفت: پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب روانسر به طول ۳ کیلومتر با اعتباری معادل ۴۵۰میلیون تومان که هم اکنون پیشرفت فیزیکی آن ۲۵ درصد است؛ در دست اجرا می باشد.

وی افزود: طول شبکه فاضلاب شهر روانسر ۴۹ کیلومتر است که تا کنون ۳۸ کیلومتر آن به صورت مدرن اجرائی شده و در صورت تخصیص اعتبار دیگر شبکه های سنتی شهر نیز اصلاح و بازسازی خواهد شد.

صالحی ادامه داد: طول خط انتقال فاضلاب شهر روانسر بیش از ۷.۲ کیلومتر است که به دلیل شرایط سختی کار از جمله بالابودن سطح آب های زیرزمینی، ریزش ترانشه و عبور از رودخانه پایین دست سراب و انجام سپر کوبی برای اولین بار در غرب کشور، رشد این طرح با کندی صورت می گیرد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان روانسر تصریح کرد: با تاکیدات مدیر عامل شرکت و با توجه به اینکه شهر روانسر یکی از شهرهای گردشگرپذیر و تفریحی استان است، جمع آوری فاضلاب و انتقال آن به محل تصفیه خانه یکی از اولویت های شرکت آب و فاضلاب استان و این امور است.

صالحی با بیان اینکه ۷۰ درصد از شبکه های آب و فاضلاب روانسر اصلاح و بازسازی شده است گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در شهرهای روانسر و شاهو تحت پوشش شبکه توزیع آب و ۹۰ درصد نیز تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب می باشند.