18. تير 1397 - 21:27   |   کد مطلب: 294579
سراب روانسر: مدیر جهاد کشاورزی روانسر گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکون بیش از ۲ هزار تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان روانسری خریداری شده است.

به گزارش سراب روانسر، کامران کریمی مدیر جهاد کشاورزی روانسر در گفتگو با سراب روانسر اظهار داشت: توسعه کشت کلزا یکی از اولویت های اصلی جهاد کشاورزی شهرستان است و با تشویق و ترغیب کشاورزان سطح کشت کلزا در روانسر امسال افزایش یافته و در مقایسه با سال زراعی گذشته رشد چند برابری نشان می دهد.

کریمی اضافه کرد: امسال در سطح بیش از هزار هکتار از زمین های مستعد این شهرستان کشت کلزا انجام شده که این میزان در روستاهای بخش مرکزی روانسر صورت گرفته و پیش بینی می شود

وی برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی، استقبال خوب کشاورزان کلزا کار، انتخاب زمان کشت مناسب توسط کارشناسان، تامین و تدارک به موقع نهاده های مورد نیاز و تهیه و آماده سازی ادوات کاشت را از دلایل افزایش سطح زیرکشت این محصول در سال جاری عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر اظهار داشت: کار برداشت کلزا در این شهرستان آغاز شده و تاکنون دو هزار تن کلزا توسط 2 مرکز خرید زالوآب و تعاون روستایی روانسر از کشاورزان خریداری شده است.