آخرین اخبار

18. تير 1397 - 21:27   |   کد مطلب: 294579
سراب روانسر: مدیر جهاد کشاورزی روانسر گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکون بیش از ۲ هزار تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان روانسری خریداری شده است.

به گزارش سراب روانسر، کامران کریمی مدیر جهاد کشاورزی روانسر در گفتگو با سراب روانسر اظهار داشت: توسعه کشت کلزا یکی از اولویت های اصلی جهاد کشاورزی شهرستان است و با تشویق و ترغیب کشاورزان سطح کشت کلزا در روانسر امسال افزایش یافته و در مقایسه با سال زراعی گذشته رشد چند برابری نشان می دهد.

کریمی اضافه کرد: امسال در سطح بیش از هزار هکتار از زمین های مستعد این شهرستان کشت کلزا انجام شده که این میزان در روستاهای بخش مرکزی روانسر صورت گرفته و پیش بینی می شود

وی برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی، استقبال خوب کشاورزان کلزا کار، انتخاب زمان کشت مناسب توسط کارشناسان، تامین و تدارک به موقع نهاده های مورد نیاز و تهیه و آماده سازی ادوات کاشت را از دلایل افزایش سطح زیرکشت این محصول در سال جاری عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر اظهار داشت: کار برداشت کلزا در این شهرستان آغاز شده و تاکنون دو هزار تن کلزا توسط 2 مرکز خرید زالوآب و تعاون روستایی روانسر از کشاورزان خریداری شده است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی