آخرین اخبار

23. تير 1397 - 20:47   |   کد مطلب: 294595
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:
دریافت پول از دانش آموزان ممنوع است
سراب روانسر: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، در باره دریافت پول از والدین دانش آموزان در برخی مدارس استان گفت: هیچ مدرسه دولتی عادی حق گرفتن کمک اجباری از والدین دانش آموزان را ندارد.

به گزارش سراب روانسر، مجید یزدان پناه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دریافت پول از دانش آموزان تنها در صورتی مجاز است که با رضایت والدین و برای کمک به بهبود خدمات کمی و کیفی در مدرسه باشد.
او وقوع تخلف در برخی مدارس را رد نکرد و گفت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس عادی دولتی، می توانند شکایت خود در ادارات آموزش و پرورش را مطرح کنند.
یزدان پناه گفت: شماره تلفن های رسیدگی به شکایات در مدارس ناحیه یک شهر کرمانشاه 38248771، ناحیه دو 37286515 و ناحیه سه 38364755 و اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان کرمانشاه نیز 38233748 و 38251598 است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه قول داد که به هر شکایتی که در زمینه دریافت کمک اجباری مطرح شود، رسیدگی کند.
در هفته های اخیر برخی مدارس دولتی استان کرمانشاه، دادن کارنامه یا ثبت نام دانش آموزان را مشروط به کمک مالی آنها به مدرسه کرده بودند.

** اختیار برخی مدارس دست ما نیست
یزدان پناه در عین حال گفت: اختیار برخی مدارس غیردولتی همچون استعدادهای درخشان، نمونه دولتی و شاهد از دست اداره کل آموزش و پرورش خارج است.
به گفته او، مدارس هیئت امنایی هم با توجه به خدمات متفاوتی که نسبت به مدارس دولتی ارائه می دهند، انتظار دارند بتوانند حداقلی از کمک‌ها را از خانواده‌های دانش‌آموزان دریافت کنند که این کار با مصوبه شورای آموزش و پرورش هر شهرستان میسر می شود.
یزدان پناه اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند کمک خانواده های دانش آموزان است و ما از همه والدینی که مشکلات مالی مدارس را درک کرده و برای بهبود آن کمک می‌کنند، قدردانی می کنیم.
او ابراز امیدواری کرد که آموزش و پرورش به جایی برسد که به کمک مالی والدین دانش آموزان هیچ نیازی نداشته باشد.
استان کرمانشاه با جمعیت 2 میلیون نفری، 325 هزار دانش آموز، 28 هزار فرهنگی و چهار هزار و 600 مدرسه دارد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی