24. تير 1397 - 22:17   |   کد مطلب: 294601
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه گفت: بعد از وقوع زلزله 21 آبان سال گذشته و خسارت به مدارس مناطق زلزله زده ، با همت خیران و مسئولان 50 مدرسه در شهرستان های پاوه ، جوانرود ، روانسر و ثلاث باباجانی در حال ساخت است.

به گزارش سراب روانسر، مرزبان نظری روز یکشنبه در آیین کلنگ زنی مدرسه روستای 'شمشیر' پاوه افزود: هم اکنون در این شهرستان پنج مدرسه با 36 کلاس درس در حال ساخت است که پیش بینی می شود تا مهر ماه و از سال تحصیلی جدید 2 پروژه به بهره برداری برسد.
وی تصریح کرد: مدرسه 9 کلاسه روستای شمشیر که در سالهای گذشته تخریب شده بود و به دلیل نبود اعتبار مسکوت مانده بود، پس از پیگیری های فراوان در دستور کار بازسازی قرار گرفت.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کرمانشاه ادامه داد: این واحد آموزشی در زمینی به مساحت 900 متر مربع و با زیربنای 700 متر مربع و 140 متر دیوارسازی با 20 میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود.
نظری اضافه کرد: در سه سال گذشته 57 مدرسه شهرستان پاوه با 13 میلیارد ریال اعتبار به سیستم های گرمایشی مجهز شده اند که تلاش داریم تا قبل از زمستان 97 تعدادی دیگر از مدارس را تجهیز نماییم.
نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به درخواست ها و پیگیری های فراوان ، مدرسه روستای شمشیر اولین پروژه مدرسه سازی است که در چند سال گذشته با اعتبار دولتی ساخته می شود.
شهاب نادری افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از اعتبار این پروژه تخصیص یافته، انتظار می رود در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات ساخت آن به پایان برسد.
منطقه اورامانات که شامل شهرستانهای ثلاث باباجانی، روانسر، پاوه و جوانرود است با بیش از 250 هزار نفر جمعیت در شمال غرب کرمانشاه قرار دارند.