آخرین اخبار

27. تير 1397 - 21:04   |   کد مطلب: 294606
سراب روانسر: تعهد آموزشی ،مرکز فنی و حرفه ای روانسر در سال 97 ، برگزاری 130 هزار نفر ساعت دوره آموزشی است.

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمرادی فرماندار روانسر در جلسه شورای مهارت شهرستان روانسر افزود: در بخش اشتغال ، حرفه آموزی و مهارت آموزی بسیار مهم است چرا که این مهارت ها باید منجر به تولید سرمایه شود.

 

وی تصریح کرد: یکی از وظایف و دستورکار نهادهای آموزش دهنده ، تبدیل توانایی ها ، خلاقیت ها و ابتکارات به سرمایه است و اگر کشوری توانست این فرآیند را اجرایی نماید مشکل بیکاری را رفع و مسیر رشد و توسعه را هموار کرده است.

 

فرماندار روانسر اظهار داشت: صرفا داشتن پول نقد شغل ایجاد نمی کند بلکه آنچه که شغل ایجاد می کند داشتن فکر و مهارت و دست های توانمند نیروی انسانی است که با بهره گیری از این توانمندی ها زمینه اشتغال پایدار فراهم می شود.

 

ویسمرادی ادامه داد: یکی از عللی که باعث شده استان کرمانشاه در زمینه اشتغال عملکرد مطلوبی نداشته باشد این است که متقاضیان ایجاد شغل از فکر و مهارت بهره کافی نمی برند.

 

وی با بیان اینکه جوانان نباید فقط به دنبال استخدام در ادارات باشند و این امر برای همه افراد جامعه نیز فراهم  نمی شود اضافه کرد: حرفه آموزی جایگاه اجتماعی افراد را پایین نمی آورد بلکه با حرفه آموزی می توان کار و شغل فراهم کرد.

 

فرماندار شهرستان روانسر بیان داشت: ما باید استعدادهای جوانان را تقویت کنیم و بستر این آموزش ها نیز در مراکز فنی و حرفه ای فراهم است.

 

مدیر مرکز فنی و حرفه ای روانسر نیز گفت: تعهد آموزشی این مرکز در سال 97 ، برگزاری 130 هزار نفر ساعت دوره آموزشی است.

 

حسن محمدی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 148 نفر دوره در قالب 22 هزار و 363 نفر ساعت در رشته های برق ، کشاورزی، عمران ، طراحی و دوخت و پرورش زنبور عسل آموزش دیده اند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی