10. مرداد 1397 - 14:19   |   کد مطلب: 294654
سراب روانسر: دومین جشنواره مالک اشتر در سالن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان روانسر برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، سرهنگ محمد رضا الفتی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان روانسر در دومین جشنواره مالک اشتر در سطح شهرستانبیان داشت:ما معتقدیم یکی از بازوان قدرتمند ولایت بسیج است، و این مراسم بنام جشنواره مالک اشتر معرفی شده و همه ی ما امیدواریم، همانند مالک سربازی موفق برای این مرز و بوم باشیم.

وی افزود: شهدای ما مصداق واقعی مالک اشتر می باشند، شهدای که به واسطه ی اتفاقاتی که در ایران اسلامی و خارج از مرزهای ما، با جانفشانی آرامش را به ارمغان آورده اند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان روانسر بیان داشت: در جشنواره مالک، قصد داریم از تعدادی از مدیران و رده های موفق تر سپاه شهرستان طی سال 96، تجلیل بعمل آوریم، و هدف ما تقویت روحیه ی برتری در نزد رده ها می باشد.

حجت السلام زارعی نماینده دفتر ولی فقیه سپاه ناحیه شهرستان روانسر نیز افزود:با توجه به اینکه عنوان برنامه جشنواره مالک اشتر است، جا دارد چند کلامی در خصوص آن صحابه [مالک اشتر] صحبت شود.

وی تصریح کرد: در خصوص مالک اشتر همان کافی که حضرت علی (ع) فرمودند: "مالک برای من چنان بود که من، برای رسول خدا (ص) بودم"

نماینده دفتر ولی فقیه سپاه ناحیه شهرستان روانسر بیان داشت: یقینأ اولین و اصلی ترین شاخصه ی مالک "ولایت مداری" او می باشد، و مسئولین ما باید از ولایت و ولی خود همانند او [مالک] که حضرت برای آیه ی ولایت بود، پیروی کنند.

وی افزود: یکی از دیگر از صفات بارز مالک که حضرت علی (ص) به آن اشاره داشتند، دشمن شناسی وی بود، که بعد از مالک، حضرت فرمودند: "ای کاش بعد از مالک دو نفر مانند او، یا حداقل یک نفر مانند او وجود داشت".

نماینده دفتر ولی فقیه سپاه ناحیه شهرستان روانسر درپایان افزود: همه ی ما بایستی جانب حق باشیم، متأسفانه آقازادگی در میان جامعه ما باب شده است، کدام مسئول جانب حق را می گیرد