23. مرداد 1397 - 23:10   |   کد مطلب: 294683
سراب روانسر: اورامانات یک منطقه بکر و منحصربه فرد طبیعی و فرهنگی دارای قابلیت و پتانسیل فراوان سرمایه گذاری و توسعه گردشگری است

به گزارش سراب روانسر، مهرداد سالاری در کارگروه گردشگری استان که به بررسی مسیر گردشگری روستای شمشیر - نودشه پاوه و منطقه گردشگری غار قوری قلعه روانسر اختصاص داشت ، افزود: اورامانات یک منطقه بکر و منحصربه فرد طبیعی و فرهنگی دارای قابلیت و پتانسیل فراوان سرمایه گذاری و توسعه گردشگری است.

وی اظهار داشت: ظرف یک هفته باید طرح توسعه منطقه گردشگری شمشیر به نودشه تهیه شود زیرا برای توسعه این منطقه نیازمند برنامه های راهبردی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت هستیم.

وی در خصوص منطقه گردشگری غار قوری قلعه گفت: مالکیت این منطقه گردشگری بلاتکلیف است که موجب آشفتگی و عدم روند توسعه آن شده است در حالی دارای پتانسیل بسیار مناسب گردشگری است.

او از کارگروه گردشگری خواست هرچه سریعتر و در قالب کارگروهی از دستگاه های ذی ربط ظرف 2 هفته ماجرای مالکیت منطقه گردشگری غار قوری قلعه مشخص کند تا بتوان طرح و پروژه های توسعه آنجا زودتر شروع کنند

سالاری همچنین از کارگروه خواست در تعریف و بررسی طرح های گردشگری توجه ویژه ای به نیازسنجی مخاطبان منطقه ای، ملی و بین المللی داشته باشند زیرا هر کدام از اینها نیازهای خاص خود را در بحث گردشگری دنبال می کنند.