آخرین اخبار

24. مرداد 1397 - 14:54   |   کد مطلب: 294686
سراب روانسر: کارگاه آموزشی صیانت از حقوق شهروندی و ارتقا نظام سلامت اداری برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمرادی روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی صیانت از حقوق شهروندی و ارتقا نظام سلامت اداری افزود: عزت و کرامت انسانی یکی از اصل های مهم حقوق شهروندی است که در مبانی دینی و آموزه های اسلامی بسیار بر آن تاکید شده و شهروند در نظام اسلامی جایگاهی ارزشمند دارد.
وی تصریح کرد: همه افرادی که در روستا یا شهر سکونت دارند اگر حقوق دیگران را رعایت کنند حقوق شهروندی محقق می شود که این مهم می تواند در پیشرفت و اعتلای کشور نقش اصلی و اساسی را دارد.
فرماندار روانسر در ادامه با بیان اینکه توانمندسازی شهروندان در جامعه باعث امیدواری می شود، ادامه داد: حقوق شهروندی شامل یک سری تکلیف و حقوق می باشد که افراد با رعایت این تکالیف به حقوق می رسند و ناآشنا بودن مردم با حقوق شهروندی از مشکلات اصلی جامعه است.
ویسمرادی ادامه داد: بخش های مختلف دولت نیز با تکریم شایسته ارباب رجوع ، تسهیل در امور مردم و صداقت و وجدان کاری سلامت اداری را ارتقا ببخشد.
استاد حقوق دانشگاه های کرمانشاه نیز گفت: فلسفه شکل گیری ادارات و نهادهای حکومتی برای ارائه خدمات عمومی و تامین نیازهای همگانی در جامعه است.
شهاب تجری افزود: حقوق بشر و شهروندی مبتنی بر کرامت انسانی است و نباید اجازه دهیم شان و کرامت شهروندان لکه دار شود.
وی اظهار داشت: یکی از مهمترین تحولات دنیای امروزی رابطه مردم و دولت ها است که این تحولات در قانون اساسی ما هم آمده و 2 نتیجه مهم از این اصل حادث می شود اول اینکه امور یک کشور باید براساس رای و نظر مردم باشد و اعتقاد مردم در صدر تصمیم گیری ها باشد و دوم اینکه هر تصمیمی که حاکمان می گیرند باید در چارچوب مصلحت و منفعت عمومی مردم باشد.
این فعال سیاسی و اجتماعی اضافه کرد: آموزش مهمترین مقوله در حوزه حقوق شهروندی است که این مهم به وزارتخانه ها و از جمله وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت تکلیف شده که در مجموعه های خود آموزش را جدی بگیرند.
وی با بیان اینکه اساس و مبنای حقوق بشر و حقوق شهروندی حفظ کرامت انسان ها است ، افزود: حقوق شهروندی به طور مشخص بر چهار اصل کرامت، آزادی، برابری و برادری استوار است.
تجری بیان داشت: حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات عمومی ضامن تحقق حقوق شهروندی در نظام اداری است و زمانی که این 2 مولفه را لحاظ کنیم رابطه بسیار خوبی بین ادارات و مردم برقرار خواهد شد.
استاد حقوق دانشگاه های کرمانشاه گفت: دسترسی آسان و سریع مردم به خدمات اداری، حفظ حریم خصوصی افراد، اطلاع رسانی به موقع تصمیمات اداری به ارباب رجوع، به رسمیت شناختن حق اظهار نظر و انتقاد شهروندان، رسیدگی سریع و عادلانه به شکایات و اعتراض های شهروندان از جمله حقوق و تکالیف آنها در مصوبه شورای عالی ادرای است

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی