12. شهريور 1397 - 7:36   |   کد مطلب: 295117
سراب روانسر: به گفته ی بازوند از هفته آینده 251 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض به مردم مناطق زلزله زده توزیع می شود.

به گزارش سراب روانسر، بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به گران شدن مصالح در مناطق زلزله زده گفت: به منظور کمک و تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده و جبران بخشی از هزینه های مردم از هفته آینده 251 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض در این مناطق توزیع می شود.

 

 

 

وی گفت : با توجه گرانی مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده هیات دولت هفته گذشته 551میلیارد تومان اعتبار برای این مناطق را تصویب و ابلاغ کرد.

 

بازوند افزود : از مجموع این اعتبارات، 251 میلیارد تومان به صورت کمک بلاعوض است که به هر خانوار 5 میلیون تومان پرداخت می شود.

 

وی با بیان اینکه مصالح ارزان قیمت نیز در بین زلزله زدگان توزیع می شود، گفت: به زودی 93 هزار تن فولاد از کارخانه ذوب آهن اصفهان تهیه و در مناطق زلزله زده توزیع خواهد شد.

 

بازوند یادآور شد: هیات دولت پیش از این نیز 5هزار و 325میلیارد تومان به منظور بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داده بود تا در قالب تسهیلات و کمک های بلاعوض در بین آسیب دیدگان توزیع شود.

 

وی افزود: این میزان تسهیلات علاوه بر 881میلیارد تومانی است که دولت در قبال امهال 2 ساله تسهیلات مناطق زلزله به بانک ها پرداخت خواهد کرد.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه به خسارت های وارده به بازارچه شیخ صالح ثلاث باباجانی نیز اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات بازسازی مناطق زلزله زده 2 میلیارد تومان به منظور تامین زیر ساخت های این بازارچه اختصاص پیدا خواهد کرد.