14. شهريور 1397 - 15:10   |   کد مطلب: 295249
سراب روانسر: فرماندار روانسر از تصویب 64 طرح اشتغالزا در زمینه های زنبورداری و پرورش زنبور عسل، کارگاه های خیاطی ، کارگاه های فرش و تابلو فرش و واحدهای پذیرایی بین راهی با اشتغالزایی 72 نفر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمرادی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری روانسر افزود: برای اجرای این طرح ها پرداخت 2 میلیارد و 327 میلیون تومان تسهیلات مصوب شده است.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز گفت: سهمیه ابلاغی به شهرستان روانسر 6 میلیارد تومان است که تاکنون 81 درصد آن جذب شده است.

فرماندار روانسر اظهار داشت: 117 طرح اشتغالزا به بانک های عامل معرفی شده که 48 طرح با چهار میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده که این طرح ها زمینه اشتغال 99 نفر را فراهم کرده است.

ویسمرادی اضافه کرد: از محل تسهیلات مناطق زلزله زده پنج فقره تسهیلات نیز با 68 میلیون تومان اعتبار پرداخت شده و 9 طرح دیگر نیز با مبلغ 504 میلیون تومان انعقاد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه باید همه دستگاه ها در راستای پرداخت تسهیلات اشتغال باید جدیت داشته باشند ، تصریح کرد: روند پرداخت تسهیلات به کندی صورت می گیرد و نهادهای متولی باید فرآیند جذب سرمایه گذاری را تسهیل ببخشند.

ویسمرادی بر ارتباط و هم افزایی بیشتر بین بانک ها و ادارات تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه ها تا پرداخت نهایی تسهیلات باید پیگیری های لازم را انجام دهند.