17. شهريور 1397 - 12:38   |   کد مطلب: 295398
سراب روانسر:‌مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از اعزام بیش از ۹۰۰ نفر از مبلغین و مبلغات به این استان در ایام محرم و صفر خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از ایسنا- ‌حجت الاسلام عیسی بزمانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: برنامه‌های محرم امسال با محوریت مصوبه ۶۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود که غنا بخشی و محتوا بخشی به فرهنگ عاشورا است که جامعه گره خورده با عاشورا باید پیام و محتوای محرم و عاشورا را به نحو احسن تبیین کنند و در واقع عمده ترین هدف غنا‌بخشی به این محافل است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: مقابله با آسیب هایی است که به این مراسم نزدیک است نیز از دیگر برنامه هاست که برنامه ها نباید با حقوق شهروندی تضاد داشته باشد و کسانی که اقدام به ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در درون شهر می‌کنند، باید توجه ویژه ای به حقوق شهروندی داشته باشند.

بزمانی افزود: در این راستا برای گروه‌های خدمت‌گزار دوره ها و کلاس های مختلفی برگزار شده، به گونه‌ای که برای سیستان در شهرستان هیرمند و زابل دو کارگاه تخصصی برای مسئولین هیات مذهبی و مداحان به صورت جداگانه اجرا کردیم و در مرکز استان هم ۳ برنامه پیش بینی کرده ایم که دو برنامه اجرایی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان برگزاری همایش عرفان عاشورایی و کارگاه تخصصی ویژه مداحان را از دیگر برنامه ها عنوان کرد‌.

وی گفت: برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ نیز در ۴ شهرستان زابل زاهدان ایرانشهر و دلگان ویژه مبلغان نیز از دیگر برنامه های این ایام است‌.

وی بیان کرد: محورهای این حوزه تبیین فرهنگ عاشورایی مقابله با آسیب ها نقش آفرینی مبلغین است و امسال از ظرفیت محرم برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در چهلمین سال انقلاب بهره لازم برده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری در بیش از هزار نقطه از سطح استان برگزار خواهد شد، گفت: در بیش از ۴۰ نقطه از شهرستان های استان تجمعات عاشورایی خواهیم داشت که از شب پنجم محرم آغاز و تا روز عاشورا و تاسوعا ادامه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: محوریت تجمعات در روزهای تاسوعا و عاشورا و اولین جمعه ماه محرم خواهد بود.