آخرین اخبار

20. شهريور 1397 - 8:30   |   کد مطلب: 295509
سراب روانسر: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر گفت: نقشه فاز یک بیمارستان روانسر به تایید وزارتخانه رسیده است.

به گزارش سراب روانسر، سریری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: پس از برگزاری جلسات فشرده در ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان و پیگیری های فراوان تمامی ایرادهای مورد نظر وزارتخانه در خصوص نقشه فاز یک بیمارستان برطرف شد و نقشه فاز یک به تایید وزارتخانه رسیده است.

وی گفت : فاز یک بیمارستان شامل جانمایی فضاهای بیمارستان مانند c.c.u ، i.c.u ، اتاق عمل و سایر بخش های داخلی است و تایید نقشه فاز یک ، یکی از شروط ورود به مراحل بعدی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای زمین بیمارستان روانسر هیچ مشکلی نداریم تصریح کرد: موضوع ساخت بیمارستان روانسر و زمین آن یکی از چالش های عمده شهرستان بود که با همدلی و همراهی مجموعه مدیریتی شهرستان و پس از کش و قوس های فراوان موانع پیش رو برداشته شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر ادامه داد: زمین در نظر گرفته شده برای بیمارستان روانسر از دو قسمت موقوفه و منابع طبیعی است که 23 هزار متر از زمین بیمارستان روانسر از وقفیات حمیده خانم رشیده اردلان است که با همت متولی موقوفه و پیگیری تعدادی از خیرین شهرستان در اسفند سال 96 یک قرار داد واگذاری زمین طی سند رسمی در دفترخانه و مابین موقوفه و دانشگاه تا سال 1401 منعقد گردید .

سریری اضافه کرد: 10 هزار و 500 متر دیگر زمین مربوط به منابع طبیعی است که با پیگیریها ی انجام شده قرار داد واگذاری این زمین نیز در همین هفته به امضای معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل راه و شهرسازی استان رسید .

وی اظهار داشت: با رایزنی هایی که با شرکت مشاور انجام شده مقرر شده که تا یک ماه آینده نقشه های فاز دو که شامل سازه و تسیسات است آماده شود و بعد از آماده سازی نقشه و صدور مجوز ساخت (پروانه ساختمانی) از سوی شهرداری روانسر و انتشار آگهی در روزنامه و تعیین پیمانکار واجد شرایط با گرید یک بیمارستانی ، عملیات اجرایی بیمارستان آغاز خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان روانسر خاطر نشان کرد: اگر مشکل خاصی رخ ندهد و خللی در انجام این امورات وارد نشود تا پایان پاییز پیمانکار بیمارستان 64 تختخوابی روانسر آغاز به کار خواهد کرد .

دکترمحمد سعید سریری گفت: در انجام این امورات امام جمعه روانسر ، نماینده اورامانات ، فرماندار روانسر ، جمعی از مدیران شهرستان ، خیرین و معتمدین و موقوفه حمیده خانم رشیده اردلان نهایت همکاری را داشته اند که سپاسگزار تلا شهای آنها برای انجام این امرخداپسندانه هستیم.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی