20. شهريور 1397 - 8:31   |   کد مطلب: 295510
سراب روانسر: نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات منطقه اورامانات متناسب با منطقه مرزی باید توسعه یابد.

به گزارش سراب روانسر، شهاب نادری روز دوشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیرساختهای منطقه اورامانات که با حضور مدیران کل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات استان در جوانرود برگزار شد، افزود: شایسته نیست مردم منطقه در روستاها و نوار مرزی از خدمات اولیه ارتباطی برخوردار نباشند.
وی اظهار داشت: در حوزه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه اورامانات اقدام های خوبی انجام گرفته اما کافی نیست و باید توسعه یابد.
نادری به مشکلات آنتن دهی در روستاهای منطقه اورامانات اشاره کرد و اظهار داشت: اگر اکنون پوشش تلفن همراه در استان 98 درصد است باید کاری کنیم که این پوشش در مناطق محروم و صعب‌العبور و روستایی نیز وجود داشته باشد.
معاون فرماندار جوانرود نیز در این نشست مسائل و مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یادآور شد و گفت: در بخش کلاشی 13 روستای مرزی از مسیر بانی لوان تا منطقه دروله و از زیران تا کلاش لولم ارتباطات پایداری نداریم و در بخش مرکزی از مسیر ساروخان تا کانی گل علیا و در مسیر شروینه و چشمه میران هم مشکل ارتباطی وجود دارد.
کمال شهسواری افزود: برای برقرسانی به روستاهای نقاط مرزی جوانرود 10 ملیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه هم گفت: در یک سال گذشته نزدیک به 67 میلیارد ریال پروژه در بحث زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان به بهره برداری رسیده و تا 6 ماه دیگر 160 میلیارد ریال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
شهریار بهنیا افزود: تا پایان سال جاری تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان کرمانشاه به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد.
وی اظهارداشت: دایرکردن پست بانک ها و باجه های اینترنتی در روستاها با مشارکت مردم از دیگر برنامه های سال جاری است.
مدیرکل مخابرات کرمانشاه نیز گفت: جایگاه ای سی تی در استان نسبت به گذشته هفت پله ارتقا پیدا کرده است.
مسیب قبادیان افزود: امسال در استان کرمانشاه مجوز 230 سایت روستایی به همراه اول را در دستور کار داریم.
وی اظهار داشت : تا پایان سال جاری 15 سایت در منطقه اورامانات احداث می کنیم که سه سایت آن در مسیر روستاهای شروینه ، یاری و نیرش می باشد.