آخرین اخبار

21. شهريور 1397 - 12:28   |   کد مطلب: 295629
سراب روانسر: ماموستا غفوری امام جمعه روانسر هدف امام حسین (ع) را نشر اسلام و اجرای عدالت دانست و افزود: آن حضرت هیچ گاه برای جنگ وارد میدان نمی شدند.

 ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر، با اشاره به فرارسیدن محرم عنوان کرد: این روزها مصادف است با ایام قیام و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) در طول تاریخ، انسان‌های شایسته و بزرگواری بوده‌اند که با عشق و علاقه و با انگیزه جلب رضایت پروردگار و منافع مردم برای اجرای عدالت بپاخاسته و در این راه جان خود را فدا کرده‌اند. همواره قربانی و جان‌فدایی‌ مردان راه خدا سبب حفاظت اسلام و انتشار آن در دنیا شده است.

 

امام جمعه روانسر افزود: اگر مسلمانان در جنگ‌های بدر و اُحد و احزاب و غیره که لشکر بزرگ کفار قصد نابودی اسلام و به شهادت رساندن رحمة‌للعالمین را داشتند، جانانه قربانی نمی‌دادند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ صحابه در تمام میادین ایستادگی کردند تا وجود مبارک آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم محفوظ بماند و اسلام را به دنیا عرضه کند.

 

وی تصریح داشت: امام حسین (ع) هرگز برای جنگ نرفته بود، اگر با هدف جنگ می‌رفت زن و فرزندانش را همراه نمی‌برد و به‌جای ۷۰ نفر، لشکری را همراه می‌برد.

 

ماموستا غفوری با بیان اینکه امام حسین (ع)برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد تصریح داشت امام حسین (ع) احساس کرد که یزید جوانی مستبد و خودکامه است.

 

وی با بیان اینکه نیروهای یزید سنگین‌ترین ظلم را بر فرزندان پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و یاران امام حسین (ع) روا داشتند افزود: در بین شهدای حادثه کربلا، فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های ابوبکر و عمر و عثمان نیز بودند که پیش از امام حسین (ع) در این حادثه به شهادت رسیدند؛ نام‌گذاری فرزندان حضرت علی به نام خلفا بیانگر دوستی و محبتی است که بین صحابه و اهل‌بیت وجود داشته است.

 

ماموستا غفوری امام جمعه روانسر در پایان با اشاره به اینکه حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای برای تمام مسلمانان بوده و نمونه و حجت است افزود: امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام کرد و جان مبارکش را در این راه فدا کرد؛ این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی