21. شهريور 1397 - 12:28   |   کد مطلب: 295629
سراب روانسر: ماموستا غفوری امام جمعه روانسر هدف امام حسین (ع) را نشر اسلام و اجرای عدالت دانست و افزود: آن حضرت هیچ گاه برای جنگ وارد میدان نمی شدند.

 ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر، با اشاره به فرارسیدن محرم عنوان کرد: این روزها مصادف است با ایام قیام و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) در طول تاریخ، انسان‌های شایسته و بزرگواری بوده‌اند که با عشق و علاقه و با انگیزه جلب رضایت پروردگار و منافع مردم برای اجرای عدالت بپاخاسته و در این راه جان خود را فدا کرده‌اند. همواره قربانی و جان‌فدایی‌ مردان راه خدا سبب حفاظت اسلام و انتشار آن در دنیا شده است.

 

امام جمعه روانسر افزود: اگر مسلمانان در جنگ‌های بدر و اُحد و احزاب و غیره که لشکر بزرگ کفار قصد نابودی اسلام و به شهادت رساندن رحمة‌للعالمین را داشتند، جانانه قربانی نمی‌دادند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ صحابه در تمام میادین ایستادگی کردند تا وجود مبارک آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم محفوظ بماند و اسلام را به دنیا عرضه کند.

 

وی تصریح داشت: امام حسین (ع) هرگز برای جنگ نرفته بود، اگر با هدف جنگ می‌رفت زن و فرزندانش را همراه نمی‌برد و به‌جای ۷۰ نفر، لشکری را همراه می‌برد.

 

ماموستا غفوری با بیان اینکه امام حسین (ع)برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد تصریح داشت امام حسین (ع) احساس کرد که یزید جوانی مستبد و خودکامه است.

 

وی با بیان اینکه نیروهای یزید سنگین‌ترین ظلم را بر فرزندان پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و یاران امام حسین (ع) روا داشتند افزود: در بین شهدای حادثه کربلا، فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های ابوبکر و عمر و عثمان نیز بودند که پیش از امام حسین (ع) در این حادثه به شهادت رسیدند؛ نام‌گذاری فرزندان حضرت علی به نام خلفا بیانگر دوستی و محبتی است که بین صحابه و اهل‌بیت وجود داشته است.

 

ماموستا غفوری امام جمعه روانسر در پایان با اشاره به اینکه حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای برای تمام مسلمانان بوده و نمونه و حجت است افزود: امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام کرد و جان مبارکش را در این راه فدا کرد؛ این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.