24. شهريور 1397 - 11:21   |   کد مطلب: 295864
سراب روانسر: رئیس پلیس راه استان کرمانشاه انحراف به چپ را یکی از دلایل اصلی تصادف در محور کرمانشاه به روانسر دانست.

به گزارش سراب روانسر، سرهنگ محمد حیدری با بیان اینکه با افزایش حجم سفرها در دهه پایانی شهریور ماه باید کنترل و نظارت بیشتری بر تردد خودروها انجام شود، اظهار داشت: سرعت، سبقت و انحراف به چپ از دلایل اصلی تصادفات در استان کرمانشاه است.

 

 

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه  با بیان اینکه 105 دوربین‌ ثبت سرعت رفتار رانندگان را زیر نظر داشته و قابلیت محاسبه میانگین سرعت بین دو دوربین را دارد، بیان کرد: در سال گذشته 117 نفر در اثر تصادفات جاده‌ای در جاده‌های استان کرمانشاه به کام مرگ فرو رفتند.

 

حیدری با بیان اینکه مسافرکشی با خودروهای شخصی ممنوع است، افزود: باید بر مسافرکشی‌هایی که توسط خودروهای شخصی انجام می‌شود نظارت کرد که اکثر خودروهای شخصی در میدان‌های امام خمینی (ره) و امام حسین (ع) تجمع کرده و فعالیت می‌کنند.

 

وی بیان کرد: روزانه 150 خودرو به علت مسافرکشی غیرقانونی با جریمه بالای 50 هزار تومان اعمال قانون می‌شوند.

 

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه سرعت، سبقت و انحراف به چپ از عامل‌های اصلی تصادفات در سطح استان است، افزود: روزانه در قالب 90 تیم گشتی به صورت محسوس و نامحسوس در جاده‌ها استان کرمانشاه تردد خودروها رصد شده و با افراد متخلف برخورد قانونی می‌شود.

 

حیدری با بیان اینکه وضعیت اقتصادی مردم رابطه مستقیم با میزان تصادفات دارد، افزود: به‌دلیل افزایش قیمت‌ها و فشارهای مالی که بر مردم وارد می‌شوند شهروندان نمی‌توانند هزینه‌های مربوط به معاینه فنی یا تعمیر خودروهای خود را پرداخت کنند و از خودروهایی بدون معاینه فنی برای مسافرت‌های خانوادگی استفاده می‌کنند.

 

وی گفت: سفرها به دو گروه درون شهری و برون شهری تقسیم شده‌اند و در تیرماه امسال نسبت به مشابه سال گذشته میزان تصادفات سیر صعودی اما در مرداد ماه امسال این میزان تصادفات سیر نزولی داشته است.

 

حیدری افزود: ‌محورهای کرمانشاه به سمت کامیاران، کرمانشاه به سمت روانسر و کوزران و محور فرعی سرفیروزآباد جز محورهایی هستند که دلیل عمده تصادفات انحراف به چپ خودروها در این محورها است.