12. مهر 1397 - 13:25   |   کد مطلب: 296772
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: شهرداری ها ویترین خدمات دولت هستند و در توزیع اعتبارات باید نگاه ویژه ای به این نهاد داشته باشیم.

به گزارش سراب روانسر،منوچهری فخری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهر شاهو افزود: همفکری و هم افزایی میان شهردا رو اعضای شورای شهر لازمه عمران و آبادانی و توسعه و پیشرفت شهر است.

 

وی تصریح کرد: مدیریت در شهرداری ها با بقیه مدیریت ها تفاوت دارد چرا که عناصر اثر گذار بر مدیریت شهری بسیار اساسی و مهم است.

 

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه ادامه داد: فعالیت شهرداری ها وابسته به فعالیت سایر نهاد ها و ارگان ها است و ضرورو ت دارد همه مدیران کمک و تلاش بیشتری داشته باشند.

 

فخری اضافه کرد: همدلی و همفکری نماینده عالی دولت ، شهردار و شورا موجب پیشرفت در امور خواهد شد و این مهم باید در اولویت تلاش های مدیران باشد .

 

وی با بیان اینکه کار در شهرداری های اورامانات به دلیل مشارکت و صمیمیت مردم بسیار ارزشمند است اضافه کرد: در شهرهای منطقه اورامانات خدمات و اقدامات بسیار خوبی در چند سال گذشته صورت گرفته اما شهرداری های منطقه همچنان نیازمند خدمات ، تلاش و اعتبارات بیشتر هستند.

 

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: خدمات و فعالیت شهرداری بسیار حساس و مهم است و وجود شهردار با تجربه و کارآمد یکی از ضروریات شهرداری ها برای ارائه خدمات ارزنده و شایسته  است.

 

حسین ویسمرادی با بیان اینکه هر جا که شهرداران خوب عمل کنند بسیار از مشکلات مرتفع خواهد شد افزود: همه ما باید جایگاه و اهمیت تشکیلات شهرداری ها درک کنیم  و وظایف متقابل مردم  و شهرداری ها را به خوبی بشناسیم.

 

وی اظهار داشت: مسئولیت پذیری ، صرفه جویی در هزینه ها و انتظام یافتگی در امور از جمله اصولی است که در شهرداری ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

 

فرماندار شهرستان روانسر ادامه داد: در توزیع اعتبارات ، نگاه ویژه ای به شهرداری ها داریم چرا که باور داریم برطرف کردن مشکلات شهرداری ها ،موجب بهبود وضعیت کلی شهر و افزیش رضایتمندی شهروندان خواهد شد

 

حسین ویسمرادی اضافه کرد: در سال گذشته از محل اعبتارات دولتی 21 میلیارد و 750 میلیون ریال برای اجرای پنج طرح بهسازی معابر ، ایجاد و توسعه پارک و فضای سبز و آسفالت معابر شهر هزینه شده است.

 

وی گفت: برای سالجاری نیز پنج میلیارد و 970 میلیون ریال اعتبار مصوب کرده ایم که در صورت تخصیص ، عملیات اجرای پنج پروژه شروع خواهد شد

 

شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر، در سال 1387 و پس از تجمیع روستاهای قشلاق و منصورآقایی به عنوان شهر شناخته شد و شهرداری این شهر نیز در سال 1388 تاسیس شد.