18. مهر 1397 - 8:22   |   کد مطلب: 296993
سراب روانسر: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی موضوع ساماندهی بازار ارز را پیگیری می‌کند تا قیمت دلار واقعی شود.

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازخانه ملت, شهاب نادری درباره خلل در روند کاهش قیمت دلار در بازار آزاد گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی موضوع ساماندهی بازار ارز را پیگیری می‌کند تا قیمت دلار واقعی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه خرید و فروش دلار در بازار آزاد حجم کمی از معاملات ارزی را شامل می‌شود توجیهی برای بی توجهی به قیمت‌های کاذب در این بازار نیست.

کاهش قیمت دلار و ایجاد ثبات در بازار ارز اولویت دارد

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در خانه ملت افزود: ساماندهی نرخ ارز و ایجاد ثبات در بازار ارز از اولویت‌های کاری مسئولان اقتصادی است چرا که اگر این مهم انجام نشود بخش تولید نمی تواند فعالیت قابل توجهی داشته باشد از طرفی تجربه بیانگر این است قیمت کالاهای مختلف براساس خرید و فروش دلار در بازار آزاد تعیین می‌شود.

ممانمعت در روند کاهشی قیمت ارز در کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود

نادری در ادامه با بیان اینکه ارزش واقعی دلار حدود 7 هزار تومان است، تصریح کرد: برخی بانک‌ها و صرافی‌ها با تعیین نرخ دلار از شدت روند کاهشی ارز جلوگیری کردند بنابراین توصیه می‌شود خللی در منطقی شدن قیمت ارز ایجاد نکنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ممانمعت در روند کاهشی قیمت ارز در کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود و در این راستا باید با تخلف برخی بانک‌ها و صرافی‌ها برخورد جدی شود.