18. مهر 1397 - 12:20   |   کد مطلب: 297037
سراب روانسر: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش از چند راهکار اساسی برای جلوگیری و رفع چاقی های موضعی به ویژه آب کردن چربی های شکم و پهلو خبر داد.

به گزارش سراب روانسر،  سیدمهدی میر غضنفری متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش بیان کرد: اصل چاقی در افراد مختلف به علت نوع مزاجی که دارند متفاوت است اما به طور کلی رفع چاقی موضعی دغدغه خیلی از مردم شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه برای دلایل اصلی پیدایش و رفع کامل چاقی های موضعی در طب سنتی نظرات مختلفی ارائه شده است، افزود: تغییر سبک زندگی، انتخاب اشتباه نوع الگوی غذایی بدون توجه به شناخت کامل نوع مزاج، کم تحرکی و حتی پشت میز نشینی های طولانی  مهم ترین علت های بروز چاقی موضعی به ویژه در نواحی دور شکم، پهلو و بازو ها به شمار می روند.

 

این متخصص طب سنتی در خصوص یکی از بهترین راه حل های رفع چاقی موضعی، گفت: یبوست های مداوم یکی از مهم ترین محرک های چاقی موضعی هستند پس در قدم اول باید با قرار دادن ملین های طبیعی در تغذیه روزانه آن را برطرف کرد.

 

وی ادامه داد: مصرف روزانه یک لیوان خاک شیر که با آب ولرم تهیه شده و قراردادن هلو و زردآلو در سبد غذایی روزانه به صورت ملین های کاملا طبیعی مشکل یبوست را به طور کامل از بین می برند.

 

میر غضنفری همچنین با اشاره به چند راه حل کلیدی دیگر برای رفع چربی های موضعی، تصریح کرد: بهتر است مصرف میوه های خشک ترش و ملس، آلو بخارا و تمر هندی های تازه نیز در برنامه های غذایی روزانه افراد حتی به میزان کم هم که شده قرار گیرند زیرا این اقلام در زمره بهترین چربی سوزها قراردارند.

 

این متخصص طب سنتی ادامه داد : مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری بادام شیرین خوراکی را در یک لیوان آب ولم ریخته و پیش از صرف صبحانه میل شود، این محلول ملین خوبی برای سردمزاجان است و با رفع یبوست، زمینه ساز برطرف شدن چاقی می شود.

 

وی اظهار کرد: البته مصرف روزانه یک عدد سیب نیم ساعت الی 40 دقیقه پیش از صبحانه علاوه بر رفع خواب آلودگی در کاهش وزن و کاهش چربی های موضعی نیز موثر است اما قانون کلی این است که باید بر اساس تشخیص نوع مزاج هر فرد، علت بروز و نسخه رفع چربی های موضعی و چاقی در وی مشخص شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان