18. مهر 1397 - 12:27   |   کد مطلب: 297040
سراب روانسر: معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ با کودتا و جنگ هشت‌ساله به دنبال براندازی ایران هستند، گفت: نیروی انتظامی از ترانزیت مواد مخدر به اروپا جلوگیری کرده اما دریغ از یک تقدیر و تشکر از ایران و بر خلاف آن کشور ما را امروز در محاکم مختلف متهم می‌کنند

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازایلنا، غلامحسین دهقانی (معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه) در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا، کارداران و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی اظهار داشت: نیروی انتظامی جدای از ملت نیست و در کنار ملت قرار دارد.

وی با بیان اینکه امنیت یک مقوله چند بعدی و چند لایه‌ای است، گفت: نیروی انتظامی در هر کشوری نیرویی است که به صورت مسستقیم با امنیت در ارتباط است.

دهقان با اشاره به اینکه امنیت در حوزه‌های اقتصای، سیاسی و اجتماعی بسیار مهم است، گفت: عوامل دورنی همچون اعتیاد و بیکاری می‌تواند امنیت داخلی را خدشه‌دار کند. همچنین عواملی همچون دخالت نظامی، اشغال و عدم احترام به حاکمیت دولت‌ها می‌تواند امنیت هر کشور را به خطر بیندازد.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران در ۴۰ سال گذشته بخاطر سیاست‌های و عدم تامین خواسته‌های قدرت‌های بزرگ مورد ناملایمت‌هایی قرار گرفت، افزود: امنیت ایران همواره مورد هدف بوده است. قدرت‌های بزرگ با اقداماتی همچون کودتا و جنگ هشت ساله به دنبال براندازی ایران بودند؛ در طول هشت سال دفاع مقدس ایران مورد تحریم‌های زیادی قرار گرفت و عراق مورد حمایت‌های کشورهای بزرگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: آمریکا با همکاری برخی از کشورها با تجزیه طلبی، ترور و تحریم در طول عمر انقلاب اسلامی به دنبال شکست ایران بود اما ایران همواره سربلند بوده است.

دهقان با اشاره به ترور ۱۷ هزار نفر در ایران گفت: امروز تروریست‌ها به راحتی در آمریکا زندگی می کنند؛ آمریکا امروز ایران را به عنوان کشوری که در طول سال‌های اخیر همواره با داعش و القاعده در جنگ بوده، حامی گروه‌های تروریستی می‌داند و به راحتی به تروریست مجوز تظاهرات بر علیه ایران می‌دهد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز در مرزها با مواد مخدر مبارزه می‌کند و از ترانزیت آن به اروپا جلوگیری می‌کند، گفت: نیروی انتظامی در راه مبارزه با مواد مخدر ۳ هزار شهید و ییش از ۱۲ هزار جانباز تقدیم کرده است و از ترانزیت مواد مخدر به اروپا جلوگیری کرده اما دریغ از یک تقدیر و تشکر از ایران و بر خلاف آن کشور ما را امروز در محاکم مختلف متهم می‌کنند.