18. آبان 1397 - 17:27   |   کد مطلب: 297599
سراب روانسر: در حالی صبح امروز برخی خبرگزاری های از گرفتاری کوهنوردان روانسری در پراو مطلب زدند که این موضوع از جانب اعضای تیم کوهنوردی روانسر تکذیب شد.

به گزارش سراب روانسر، ادریس مرادی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بیستون در گفت و گو با مهر از گرفتار شدن 41 نفر در ارتفاعات پراو خبر داد و افزود: از این تعداد  22 تن از شهرستان گناوه  16 تن از جوانرود و روانسر و سه تن از کرمانشاه بودند که با کمک نیروهای امداد سپاه پاسداران و هلال‌احمر شهرستان بیستون به محل امن اسکان داده شدند.

 

 

پس از درج این خبر در خبرگزاری ها و پیام رسان های محلی در شهرستان روانسر، نیروهایی که شب گذشته از شهرستان روانسر به محل گرفتاری کوهنوردان اعزام شده بودند واکنش نشان دادند و در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر قویأ موضوع گرفتاری خود را در ارتفاعات پراو تکذیب نمودند.

 

در همین راستا شاپور مرادی به خبرنگار سراب روانسر گفت: به اطلاع می رساند که شب گذشته نیروهای شهرستان روانسر و جوانرود نه تنها گرفتار نبودند بلکه ناجی افراد گرفتار در ارتفاعات بودند.

 

وی به خبرنگار سراب روانسر گفت: تیم ما در قالب گروه رهنورد و به واسطه ی  فراخوان فدارسیون کوهنوردی عازم محل می گردد و با رسیدن به محل گرفتاری کوهنوردان، نسبت به نجات جان یک خانم که بدلیل شرایط آب و هوایی دچار مشکلات تنفسی می شود اقدام می نماید و تا دامنه ی کوه نسبت به حمل با کول فرد گرفتار اقدام می کند.

 

شاپور مرادی افزود: بار دیگر اعلام می کنم که نیروهای ما بعنوان ناجی در محل حاضر بوده ایم نه فرد گرفتار شده و اکنون نمی دانیم چرا اینگونه اقدامات ما بایکوت می شود.