29. آبان 1397 - 10:30   |   کد مطلب: 297830
سراب روانسر: یکی از اهداف بازدید از روستاها رسیدگی به مشکلات و شناخت توانمندیهای روستاها می باشد.

به گزارش سراب روانسر،  به نقل ازایرنا، حسین ویسمرادی روز دوشنبه در بازدید از روستای «بزگوره» بخش شاهو افزود: یکی از اهداف بازدید از روستاها رسیدگی به مشکلات و شناخت توانمندیهای روستاها می باشد.
وی تصریح کرد: یکی از اولویت های مجموعه فرمانداری شهرستان روانسر رسیدگی به امور روستاهاست و امید است با تلاش همه مسئولان و خدمتگزاران شهرستان شاهد عمران و آبادانی روستاها باشیم
فرماندار روانسر از تهیه طرح هادی روستای بزگوره خبر داد و اضافه کرد: ماندگاری و کار و تلاش مردم این روستا در این شرایط سخت ستودنی است.
ویسمرادی اظهار داشت: روستای بزگوره در بخش های دامداری ، پرورش آبزیان و باغداری ظرفیت های فراوانی دارد که باید زمینه های لازم را برای امرار معاش و اشتغال ساکنان این روستا فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه حمایت از کشاورزان گامی مهم و اثربخش در رونق صنعت کشاورزی است، ادامه داد: در صورت استقبال اهالی روستا آمادگی داریم تا تسهیلات کم بهره را برای اشتغالزایی آنان پرداخت نماییم.
فرماندار روانسر با اشاره به اینکه بهسازی جاده دسترسی به روستا، خواسته ساکنان روستای بزگوره است ، ادامه داد: جاده روستای بزگوره هفت کیلومتر است که چهار و نیم کیلومتر آن آسفالت شده و دو و نیم کیلومتر آن نیز خاکی است که برای آسفالت و بهسازی آن نیازمند اعتبارات ویژه هستیم. 
وی یاد آور شد: در 6 روستای بالای 25 خانوار بخش شاهو هم اکنون طرح هادی اجرا شده است.
بخشدار شاهو نیز گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 15 پروژه عمرانی با سه میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای عمران و آبادانی روستای این بخش هزینه شده است.
فریق محمودی افزود: برای اجرای 2 پروژه هدایت و دفع آب های سطحی و بهسازی معابر روستای بزگوره 240 میلیون ریال از محل اعتبارت دهیاری هزینه شده است.
روستای بزگوره با 49 خانوار 161 نفر جمعیت دارد.
شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است