4. آذر 1397 - 8:31   |   کد مطلب: 297924
سراب روانسر: سرپرست شبکه دامپزشکی روانسر علت سبز شدن عضلات سینه مرغ را یک سندروم ناشی از عدم خونرسانی کامل به عضله عمقی سینه و یا نگهداری مرغ زنده در شرایط نامناسب عنوان کرد.

دکتر یاسر علیزاده رئیس دامپزشکی شهرستان در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر، پیرو برخی مطالب منتشر شده در خصوص علت سبز شدن عضله سینه مرغ عنوان داشت: مصرف کنندگان محترم توجه داشته باشند، که سبز شدن عضلات سینه مرغ تنها یک سندروم ناشی از عدم خونرسانی کامل به عضله عمقی سینه و یا نگهداری مرغ زنده در شرایط نامناسب است که در ظاهر قابل مشاهده و تشخیص نیست.

 

رئیس دامپزشکی شهرستان با بیان اینکه کمبود اکسیژن در سالن های پرورشی از جمله عواملی است که در این عارضه تاثیرگذار است، افزود: عضله سبز عارضه ای است که بیشتر به دلیل کمبود اکسیژن در بافت های بدن مرغ اتفاق می افتد به خصوص بافت سینه که به خاطر بال زدن های مکرر که ممکن است اکسیژن کافی به آن نرسد.

 

وی افزود: همچنین در کشتارگاه های صنعتی مرغ کادر نظارت بهداشتی توسط دکتر دامپزشک و یک کارشناس دامپزشکی به صورت مستمر انجام می گیرد، اما این عارضه در ظاهر هم قابل تشخیص نیست و تنها در هنگام باز شدن سینه قابل رویت است.

 

رئیس دامپزشکی شهرستان تصریح نمود: از سوی دیگر شهروندان توجه داشته باشند که در صورت مشاهده این عارضه در مرغ اگر گوشت بوی نامطبوعی نداشته باشد می توانند قسمت تغییر رنگ داده شده را جداسازی و بقیه را مصرف کنند، چرا که هیچ گونه خطری برای سلامت آنها نخواهد داشت.

 

وی عنوان داشت:شهروندان این اطمینان را داشته باشند که، کشتارگاه مرغ زاگرس روانسر هیچ مشکل بهداشتی و نظارتی ندارد و در زمان کشتار مرغ در کشتارگاه؛ دکتر دامپزشک،کارشناس بهداشتی و ناظر شرعی به صورت مستمر در کشتارگاه حضور دارند و مصرف کنندگان محترم می توانند با اطمینان خاطر و بدون دغدغه فرآورده های خام پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند

 

دکتر علیزاده در پایان افزود: شهروندان در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهاد با شماره 08346522664 دامپزشکی روانسر با سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان تماس حاصل کنند.