17. دى 1397 - 8:52   |   کد مطلب: 298694
سراب روانسر: فرماندار گیلانغرب گفت: هنوز اطلاعی از میزان خسارت وارده زلزله 5.9 ریشتری ساعت 17 و 11 دقیقه امروز یکشنبه در دسترس نیست و 2 گروه ارزیاب برای ارزیابی خسارات وارده به منطقه اعزام شده اند.

به گزارش سراب روانسر،  به نقل ازایرنا, کورورش محمودیان روز یکشنبه گفت: اکنون گروه های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران پای کار هستند تا در صورت نیاز به ارائه خدمات بپردازند.
وی اظهار داشت: هم اکنون مردم به دلیل ترس ناشی از زمین لرزه در بیرون از منازل به سر می برند ولی هنوز از خسارات این زمین لرزه اطلاعی در دسترس نیست.
فرماندار قصرشیرین نیز در این ارتباط گفت: زمین لرزه امروز گیلانغرب با شدت در قصرشیرین هم احساس شد و هم اکنون گروه های ارزیاب در منطقه حضور دارند و مشغول بررسی خسارات هستند.
مراد علی تاتار اظهار داشت: دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران به صورت کامل در حال آماده باش به سر می برند تا در صورت نیاز به امداد رسانی و ارائه خدمات لازم بپردازند.
وی گفت: این زمین لرزه موجب ترس در میان شهروندان شده و هم اکنون مردم در بیرون از منازل و در خیابان ها به سر می برند.
این زمین لرزه همچنین در سرپل ذهاب نیز احساس شد و مردم این شهرستان نیز در خیابان ها به سر می برند.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
از زمان وقوع زلزله 7.3 ریشتری در 21 آبان سال 96 تاکنون بیش از 6 هزار زمین لرزه در استان کرمانشاه به ثبت رسیده است. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.