28. دى 1397 - 18:40   |   کد مطلب: 298971
سراب روانسر: امام جمعه موقت روانسر، از بین بردن تمام بی عدالتی نسبت به زن را یکی ازعالی ترین برنامه های دین اسلام برشمرد.

به گزارش سراب روانسر، نماز جمعه آخرین هقته از دیماه 97 روانسر، در غیاب حاج ماموستا ملا عبدالله غفوری به امامت ماموستا ملا یحیی شهبازی با حضور نمازگزاران و در مسجد جامع این شهرستان اقامه گردید.

 

ماموستا شهبازی در ابتدا ضمن توصیه همگان به تقوا و اجتناب از تزویر و ریا اظهار داشت: اسلام دین عدالت و برابری است و اینگونه خصایص باعث شده است امروز دشمنانی در سراسر جهان بدنیال تفرقه افکنی در میان جوامع اسلامی باشند.

 

خطیب موقت روانسر با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام هموراه زنان نقش مؤثری در تمامی عرصه ها داشته اند اظهار داشت: با مقایسه وضعیت زنان پیش از اسلام و بعد از آن به اهمیت جایگاه زنان در نزد اسلام پی خواهیم برد.

 

وی تصریح نمود:یکی از عالی ترین برنامه های اسلام که این دین را سرآمد تمام ادیان قرار داده است، از بین بردن تمام بی عدالتی نسبت به زن بوده است. اسلام بنیان برتری طلبی های قومی، نژادی، جنسی و مالی را ویران نمود و تمام انسان ها از مرد و زن، غنی و فقیر، عرب و عجم، سیاه و سفید، و زشت و زیبا را در یک صف قرار داد.

 

ماموستا شهبازی در پایان با بیان اینکه اسلام همواره بر عدالت تأکیده داشته تصریح نمود: خداوند در قرآن می فرماید: "  إِنَّ الْمُسْلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ وَ الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْقانِتینَ وَ الْقانِتاتِ وَ الصَّادِقینَ .. " و این یعنی اینکه مرد و زن در همه صفات عالی انسانی یکی می باشند و میان آن دو تفاوتی نگذاشته است.

 

امام جمعه موقت روانسر در پایان با تبریک هفته آموزش و پرورش بر ضرورت علم وعلم آموزی در جامعه تأکید نمود.