6. بهمن 1397 - 9:15   |   کد مطلب: 299142
سراب روانسر: درغیاب حاج ماموستا غفوری نماز جمعه این هفته روانسر به امامت ماموستا ملا یحیی شهبازی امام جمعه موقت برگزار گردید.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا شهبازی امام جمعه موقت روانسر در ابتدا ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب عنوان داشت: در آیین اسلام والدین بخصوص پدر برای پسران و مادر برای دختران خانواده و هر دو برای فرزندان خویش الگو و اسوه و آیینه هستند.

 

 

وی تصریح نمود: بارها دختران خانواده در پوشش و صحبت کردن و آمد و رفت از مادر پیروی کرده اند و پسران خانواده در نشست و برخاست و پوشیدن لباس و صحبت کردن از پدر خود تقلید و دنباله رو راه پدرشان بوده اند.

 

 

ماموستا شهبازی با اشاره به نقش پدران و مادران در زندگی و آینده فرزندان خود که خیلی مهم و موثر و کارساز است افزود: می طلبد والدین محترم در کلیه شئون زندگی با حکمت و عقلانیت و آداب اسلامی با فرزندان خود برخورد کنند تا نونهالان آنها از مادران و پدران صالح و بااخلاق و مومن خود الگو بگیرند و در آینده چراغ منزل والدین خود شوند .

 

 

خطیب جمعه موقت روانسر در ادامه سخنان خود با اشاره به موارد آداب اسلام در خصوص وظایف والدین نسبت به فرزندان وظایفی را برشمرد و به رعایت آن تأکید نمود.

 

 

خطیب جمعه موقت روانسر همچنین در خصوص مشکلات پیش آمده در پزشکی قانونی شهرستان افزود: حاج ماموستا غفوری امام جمعه شهرستان با توجه به اینکه در بستر بیماری هستند اما همچنان پیگیر مشکلات مردم شهرستان هستند و در تماس های مکرر با آقای دکتر نادری نماینده اورامانات و همچنین ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و ریاست پزشکی قانونی استان بر بازگشت آقای دکتر رفعت جو به سمت پزشکی قانونی شهرستان تاکید کردند و ان شاالله اقدامات لازم دراین خصوص انجام بپذیرد.