16. بهمن 1397 - 12:35   |   کد مطلب: 299442
سراب روانسر: با حضور فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف مراسم یادواره 135 شهید والامقام شهرستان روانسر بمناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش سراب روانسر،در ابتدای مراسم یادواره 135 شهید والامقام شهرستان روانسر که بمناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد، سرهنگ الفتی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان روانسر ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اظهار داشت: انقلاب اسلامی به برکت خودن شهدا به پیروزی رسید است و ما امروز آمده ایم با تجدید بیعتی دوباره با آرمانهای انقلاب قدردان خون شهیدان باشیم.

 

سرهنگ الفتی با بیان اینکه امروز شهدا با جان فشانی بر سر آرمانهای انقلاب ماندند افزود: اگر چه درب باغ شهادت بسته شده است، اما ما هستیم تا راه شما ادامه داشته باشد و درخت تنومند انقلاب بر زمین نخواهد افتاد و هیچ طوفانی آن را تکان نخواهد داد

 

در ادامه سخنران اصلی این مراسم، سردار عظیمی فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

سرهنگ عظیمی در ابتدا ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بیان فلسفه انقلاب ایران اسلامی و تأثیر آن در جهان پرداخت
سردار عظیمی با بیان اینکه ایران کشوری قدرتمند در نظام بین الملل است اظهار نمود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یک وضعیتی در کشور وجود داشت که به هیچ وجه قابل انکار نیست، هر کسی در این موضوع شک دارد می تواند، تاریخ را مطالعه کند، دوره ننگینن حکومتی وابسته به استکبار که اراده و اختیاری از خود نداشت، چرا باید این ملت و مردم به دیگران وابسته باشند، این وابستگی و عدم اختیار و وجود وضعیت های نامناسب حوزه های مختلف بهداشت و درمان، تحصیلات و علم امثالهم و ظلم دیکتاتوری موجب خروش مردم شد.

 

یادگار هشت سال دفاع مقدس در جمع مردم شهرستان روانسر تصریح نمود: پنجاه هزار مستشار تنها در حوزه دفاعی در کشور ما حضور داشتند؛ نه تنها نگهبان و مرز دار نبودند، بلکه مقدمات چینی می کردند و منابع دفاعی ما را بر اساس منافع خود حرکت می دادند.
 

 

وی افزود: امروز ممکن است جوانان ما تحث تأثیر جنگ روانی قرار بگیرند، و متأثر از سیاست دشمنان بشوند اما بزرگان مجلس به یاد دارند چه دوران بحرانی را پشت سر گذاشته ایم و بایستی روشنگری نمود که تحت تأثیر این جو و این فضای آلوده قرار نگیریم.

 

سخنران مراسم یادواره 135 شهید شهرستان روانسر با بیان اینکه شناخت وی از منطقه اورامانات به سال 59 باز می گردد تصریح نمود: قبل انقلاب این منطقه چه وضعیتی داشت، از لحاظ خدماتی، بهداشتی وضعیت راه ها و ... گرچه این وضعیت تنها به منطقه اورامانات محدود نمی شد اما هدف از مثال اورامانات، این است که مقایسه کنیم وضعیت خود را با گذشته تا مراتب را مطلع شویم.

 

سردار عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح چندین سوال با محتوای اینکه؛ این انقلاب چگونه پیروز شد، امام چه در اختیار داشت، چه چیزی موجب پیروزی امام شد، آیا اما عده داشت و ... تصریح نمود: حضرت امام (ره) شروع حرکتشان بر مبنای دفاع از دین خدا، بر مبنای تکیه ی بر باورهای دینی شروع شد و خداوند برکتی را به این نیت و انقلاب داد که هیچ کس تصورش را نمی کرد و تا به امروز هم ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه بر اساس محاسبات آمریکا و دشمنان و طبق وضعیت اقتصادی به زودی زود نبایست انقلاب صورت می پذیرفت افزود: دشمن های ما از انقلاب ملت، غافلگیر شدند، و تمام محاسباتشان بر هم خورد.

 

سردار عظیمی افزود: در زمان پیروزی انقلاب که حق مسلم مردم بود، طاغوت، مستکبر و ... بیرون رانده شدند و مردم گفتند ما هدایت و کیاست خود را خود دست می گیریم و به دست سایرین نمی دهیم، و در این زمینه تمامی اقوام و مذاهب در مرزهای این خاک پهناور در کنار هم ایستادند.

 

وی افزود:مردم اورامانات کار بزرگی انجام دادند، چرا که دشمن تصور کرد در صورتی که بحث دین را پیش بکشند و موضوع شیعه و سنی را مطرح کنند، می تواند موفق باشد اما با واکنش مردم رو به رو شدند و ثمره همان شد که مردم خواستند، و مردم ولایتمدار، بصیر، سنی، شیعه، کرد، فارس، ترک، لر، بلوچ، ترکمن و ... همه و همه وارد صحنه شدند و انقلاب را رقم زذند به گونه ای که امروزه از 9800 شهید استان کرمانشاه بیش از 1300 شهید ما اهل سنت می باشد