9. اسفند 1397 - 19:28   |   کد مطلب: 299842
سراب روانسر: در محل فرمانداری روانسر، کارگروه جامعه ایمن شهرستان روانسر برگزار شد.

به گزارش سراب روانسر، حسین ویسمراید فرماندار شهرستان روانسر در کارگروه جامعه ایمن شهرستان روانسر عنوان داشت: عمده ترددها و حمل و نقل شهرستان های منطقه اورامانات از مسیرهای مواصلاتی شهرستان روانسر عبور می کند و به همین دلیل بیشترین تصادفات این منطقه در حوزه استحفاظی شهرستان روانسر رخ می دهد.

 

حسین ویسمرادی افزود: شرایط جغرافیایی و توپوگرافی این شهرستان به گونه ای است که رانندگان با سرعت بالا رانندگی می کنند و این امر موجب افزایش آما رتلفات و سوانح جاده ای در این شهرستان شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در 11 ماهه نخست سالجاری هفت نفر در محورهای مواصلاتی و ارتباطی این شهرستان جان باخته اند اضافه کرد: در همین مدت 698 نفر نیز مصدوم شده اند که بیشتر این حوادث ترافیکی در ماه های شهریور ، فروردین و آبان و مرداد ماه بوده است.

 

وی ادامه داد: محورهای کرمانشاه به روانسر و و روانسر به پاوه از محورهای حادثه خیز استان است که اگر بتوانيم حتي يك نفر را از آسيب نجات دهیم بدون شک يك موفقيت خواهد بود.

 

فرماندار روانسر همکاری و تعامل تمام دستگاه ها را عامل موفقیت کمیته ایمن دانست و تصریح کرد: بایستی با فرهنگ سازی در تمام زمینه ها بتوانیم ایمنی شهروندان را تأمین کنیم.

 

فرزاد محمدی مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان روانسر نیز گفت: 6 تقاطع روستایی در محور اصلی روانسر به پاوه بسیار حادثه ساز است و آمار قابل توجهی از فوتی ها در این تقاطع ها رخ می دهد که با نصب تابلوهای راهمنا ، چراغ های چشمک زن و شیار لرزاننده ایمن سازی شده است.

 

محمد سعید سریری سرپرست شبکه بهداشت و درمان روانسر با بیان اینکه پیشگیری از سوانح و حوادث و سلامت و رفاه شهروندان هدف اصلی اجرای طرح جامعه ایمن است اضافه کرد: کاهش تعداد سوانح و حوادث، کاهش میزان مرگ و میر، کاهش معلولیتهای ناشی از سوانح و حوادث و ارتقای سطح سلامت و افزایش امید به زندگی از دیگر اهداف اجرای طرح جامعه ایمن است