17. اسفند 1397 - 15:52   |   کد مطلب: 299973
سراب روانسر: ماموستا ملا یحیی شهبازی در اولین جمعه از ماه مبارک رجب، نماز جمعه این هفته روانسر عنوان کرد:ماه رجب ماه عطوفت و مهربانی است.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملا یحیی شهبازی امام جمعه موقت روانسر در اولین جمعه از خطبه های نماز جمعه شهر روانسر ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا،  مردم را به عبادت و بندگی دعوت نمود.

ماموستا شهبازی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رجب این ماه بعنوان ماهی پر  از خبر و برکت یاد کرد و افزود: ماه رجب ماه عطوفت و مهربانی است.

وی تصریح داشت: چه نیکوست که در حق دیگران عطوفت داشته باشیم خصوصأ در حق همسایه ی خود، و در اهمیت این مهم همین بس که پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) می فرمایند: الجار ثم الدار.

وی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع چند هفته اخیر در خصوص طلاق را پیش کشید و افزود: جامعه ما درگیری معظلی جدی و شوم به اسم طلاق شده است، موضوعی که هیچ گونه کم کاری را نمی طلبد و در گام اول زوجین سازش را مدنظر داشته باشند بعد در مراحل بعدی جامعه اجتماعی ما چاره ی برای آن بیاندیشد.

 

ملا یحیی شهبازی تصریح داشت: برای ازدواج شروط مختلفی لحاظ می شود که ساده زیستی، انتخاب عاقلانه، پرهیز از ازدواج اجباری، مراجعه به مراکز مشاوره و در نهایت داشتن شرایط اولیه ی ازدواج از جمله مهمترین فاکتورهای موفقیت برای یک ازدواج است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تشکیل بنیاد شهید و روز شهدا اشاره داشت و ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدا به جامعه ایثارگران و خانواده ی شهدا این روز را تبریک گفت.

ماموستا شهبازی در پایان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی از این هفته بعنوان فرصتی برای حفظ و کیاست از منابع خدادای یاد کرد افزود: شتایسته است با کاشت نهال نسل های آینده ی را از طبیعت بهره مند سازیم و این لطف را دیگران در حق ما کردند ما از آیندگان دریغ نکنیم