24. اسفند 1397 - 13:46   |   کد مطلب: 300114
با حضور مسئول دفتر اجتماعی-سیاسی حوزه های علمیه کشور؛
آخرین نماز جمعه سال 97 روانسر به امامت ماموستا شهبازی اقامه شد
سراب روانسر: با حضور حجت الاسلام والمسلمین زمانی، آخرین نماز جمعه سال 97 در روانسر اقامه شد.

به گزارش سراب روانسر، در واپسین روزهای زمستان و در دومین جمعه از ماه رجب با حضور و سخنرانی پیش از خطبه توسط حجت الاسلام والمسلمین زمانی مسئول دفتر اجتماعی-سیاسی حوزه های علمیه, آخرین نماز جمعه سال 97 در روانسر برگزار شد.

 

ماموستا ملا یحیی شهبازی امام جمعه موقت روانسر در ابتدا ضمن دعوت همگان به تقوا؛ سالی پر از خبر و برکت را پیشاپیش برای جمیع مسلمین آروز کرد.

 

ماموستا شهبازی با اشاره به روزهای پیش رو در رابطه با ورود میهمان نوروزی و همچنین حضور حجت الاسلام والمسلمین زمانی مسئول دفتر اجتماعی-سیاسی حوزه های علمیه بعنوان مهمان، بحث را از منظر میهمان نوازی و مهمان پذیری آغاز کرد و افزود: هر گاه مهمانی وارد خانه (شهری) می شود خیر و برکت را با خود همراه می آورد.

 

وی تصریح داشت: در اهمیت خیر و برکت داشتن مهمان همین بس که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: "الضَّيفُ اذا دَخَلَ بَيتَ المُؤمِنِ دَخَلَ مَعَهُ اَلفُ بَركَةٍ وَ الفُ رحمةٍ"، و همین امر موجب قدر و اهمیت مهمان خواهد شد.

 

ماموستا شهبازی در پایان نماز جمعه شهر روانسر ضمن ابراز تأسف از حادثه تروریستی صبح امروز در دو مسجد از شهرهای نیوزیلند عنوان داشت: اینگونه اقدامات به دور از انسانیت می باشد، و در هیچ دین و آئیتی نمی توان تعریفی برای جنایات اینچنینی جُست.