9. فروردين 1398 - 10:45   |   کد مطلب: 300188
سراب روانسر: به ریاست سرپرست جدید فرمانداری روانسر، دومین جلسه ستاد بحران شهرستان در سال جدید تشکیل شد.

به گزارش سراب روانسر، با توجه به اخطاریه های متعدد هواشناسی و به منظور کنترل شرایط طی روزهای ابتدایی هفته آتی، جلسه ستاد بحران شهرستان روانسر به ریاست سعدی مصطفی زاده سرپرست فرمانداری روانسر برگزار شد.

 

در این جلسه صابر محمدی مدیر اداره هواشناسی ضمن تحلیل و تفسیر آخرین نقشه های هواشناسی عنوان داشت: خروجی مدل های مختلف هواشناسی بیانگر وقوع بارشها فروان در بازه زمانی چندین ساعته برای شهرستان روانسر می باشد.

 

وی ضمن ابراز نگرانی از شرایط پیش رو برای برخی از نقاظ شهری و روستایی شهرستان از جمله قسمت هایی از گل سفید، رودخانه عاصم آباد و چندین روستای بخش مرکزی و شاهو اظهار داشت: شایسته است تدابیر لازمه در اینخصوص اندیشیده شود.

 

محمدی با بیان اینکه پیش تر بارشها بیشری طی زمان محدود در شهرستان رخ داده است افزود: شرایط بحرانی پیش رو به این دلیل است که طی سال زراعی جاری هموراه سامانه های متعددی جو منطقه را فراگرفته است و در حال حاضر رودخانه ها فصلی و دائمی و حتی اراضی زراعی پرآب می باشد و این موضوع باعث شده است تا کمترین بارش ها بشکل رواناب و سیلاب نمود پیدا کند.

 

وی افزود: آنچه که ما در نقشه ها مشاهده می نماییم پیش بینی چیزی در حدود 70 میلیمتر (در صورت تثبیت) بارش برای منطقه می باشد.