20. فروردين 1398 - 10:52   |   کد مطلب: 300343
سراب روانسر: یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از افکارنیوز، همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

غول‌های فلزی در حمایت از بورس کالا
شاخص کل بورس تهران در معاملات دیروز ۲۸/ ۰ درصد افزایش یافت و در ارتفاع ۱۸۸ هزار و ۵۹۳ واحد قرار گرفت.  در نیمه اول معاملات فشار عرضه برای حفظ سود افزایش یافت و شاخص کل ۱۴۰۰ واحد عقب‌نشینی کرد. با این حال از ساعت ۱۱ و با عرضه کاتد مس توسط شرکت ملی مس ایران و ورق گرم و سرد فولاد توسط فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا شرایط تغییر کرد و دماسنج بورس بار دیگر صعودی شد. شرایط مناسب نفت در بازار جهانی هم محرک رشد سهام پالایشی بود به‌طوری‌که «شپنا» و «شتران» بیشترین حمایت را از شاخص کل به عمل آوردند. خودرویی‌ها هم با لیدری نماد «خودرو» همچون یکشنبه بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

دلار بر قله 5 ماهه

هر دلار آمریکا طی معاملات روز قبل ۳۱۰ تومان افزایش قیمت یافت و راس ساعت ۱۶ به بهای ۱۴ هزار و ۱۰ تومان به فروش رفت. شکست مرز روانی ۱۴ هزار تومانی مهم‌ترین رویداد بازار ارز در معاملات دیروز بود. پیش از این دلار تنها چند ساعت در اسفند بالای مرز مذکور مبادله شده بود و از ۲۰ آبان گذشته نرخ ارز همواره در محدوده پایین‌تر قرار داشت. تاثیرپذیری از بازار سکه همچون روزهای اخیر محرک رشد نرخ ارز بود، با این حال عبور نرخ حواله درهم از مرز ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی افزایش قیمت دلار را شتاب بخشید. به این ترتیب نرخ دلار بازده مثبت ۵/ ۶ درصد از ابتدای سال را برای خود ثبت کرد.