20. فروردين 1398 - 13:35   |   کد مطلب: 300348
سراب روانسر:سرپرست فرمانداری روانسر بیان داشت: در تعطیلات نوروز امسال در مجموع 230 هزار گردشگر و مسافر نوروزی وارد این شهرستان شدند.

به گزارش سراب روانسر، سرپرست فرمانداری روانسر گفت: براساس آخرین آمار به دست آمده در تعطیلات نوروز امسال در مجموع 230 هزار گردشگر و مسافر نوروزی وارد این شهرستان شدند.

سعدی مصطفی زاده افزود: بیش از 16 هزار گردشگر وارد مجموعه تفریحی توریستی غار قوری قلعه شدند که بیش از 9 هزار نفر از داخل غار بازدید کردند

وی با اشاره به میزان اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در این شهرستان، گفت: در مدت 18 روز ،  73 هزار و 379 نفر در کمپ‌های موقت گردشگری، کلاس‌های مدارس، مهمانسراهای ادارات و چادرهای مسافرتی در بوستانها، اقامت گاه بوم گردی ، خانه مسافر و ... اسکان یافتند.

مصطفی زاده  با اشاره به میزان بازدید گردشگران از آثار تاریخی و مجموعه‌های گردشگری روانسر افزود: در این ایام افزون بر 127 هزار نفر از این آثار دیدن کرده اند.

وی همچنین از انجام 168 مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی، پذیرایی، سیاه چادرها و غرفه های صنایع دستی این شهرستان خبر داد.

غار زیبا و اعجاب آور قوری قلعه، غار کاوات، سراب روانسر، تپه موسایی، سراب جابری، طاق فرهاد، جنگل شبانکاره ، ارتفاعات شاهو و طبیعت بکر منطقه از جمله جاذبه های دیدنی و گردشگری در شهرستان روانسر است.