21. فروردين 1398 - 10:06   |   کد مطلب: 300369
سراب روانسر: معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر از ایثارگران زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند و از طریق بیمه ها، هزینه های درمانی آنان پرداخت می شود.

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازایرنا, عبدالرضا عباسپور روز سه شنبه گفت: مشکل خاصی در پرداخت هزینه های درمانی نداریم و در پایان سال گذشته نیز دولت برای تامین اعتبار کمک شایانی کرده و مشکلاتی را که از قبل داشتیم تا حدودی برطرف شده است.
وی تصریح کرد: با هم افزایی مجلس شورای اسلامی و دولت در تامین هزینه های درمانی ایثارگران مشکلی نخواهیم داشت.
معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: تمام داروهایی که در «فارماکوپه» کشور وجود دارد زیرپوشش بیناد شهید است و به صورت رایگان در اختیار ایثارگران قرار می گیرد.
عباسپور اضافه کرد: اگر داروی خارجی و خاصی هم برای مصرف نیاز باشد در کمیته دارویی مطرح و پس از تایید، هزینه های آن پرداخت می شود و در زمینه دارو نیز مشکل خاصی نداریم.
وی اظهار کرد: برگزاری اردوهای فرهنگی و ورزشی و درمانی با هدف تقویت روحیه ایثارگران، توانبخشی مبتنی بر خانواده و پایش سلامت سه برنامه مهم معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در سالجاری است.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در زمینه پایش سلامت، خدمات تخصصی تر خواهد شد و از پزشک عمومی به ویزیت پزشک متخصص و درمانگاه های چند تخصصی افزایش پیدا خواهد کرد