25. فروردين 1398 - 9:37   |   کد مطلب: 300505
سراب روانسر: مرد میانسال که در پارک ارغوان دست به جنایت زده و همسرش را کشته بود با رضایت فرزندانش از جنبه عمومی جرم محاکمه شد

به گزارش سراب روانسر،  به نقل ازشوک آنلانی,  مرد میانسال که در پارک ارغوان دست به جنایت زده و همسرش را کشته بود با رضایت فرزندانش از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده از هفتم خرداد ماه سال ۹۷ به دنبال تماس با کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در دستور کار پلیس قرار گرفت. افرادی که در پارک ارغوان در خیابان اسکندرزاده حضور داشتند شاهد جنایتی فجیع بودند. یک مرد میانسال همسرش را با چاقو کشت و در انتظار حضور پلیس ماند. ماموران پلیس به پارک مورد نظر رفتند و با جنازه خونین زن۵۵ساله به نام پروانه روبه‌رو شدند .همسر وی به نام محمود به محض رو‌به‌رو شدن با ماموران خودش را تسلیم قانون کرد و به قتل همسرش اعتراف کرد .این مرد انگیزه جنایت را اختلاف های قبلی با همسرش اعلام کرده و به بازسازی صحنه جرم پرداخت .قرار بود محمود محاکمه شود اما فرزندانش با مراجعه به دادسرا وی را بخشیدند و اعلام کردند حاضر به قصاص پدرشان نیستند . به این ترتیب محمود در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور یک مستشار از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

در جلسه دادگاه محمود گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم اما سال ۷۲ خانه ای به متراژ۴۲۲متر را به نام همسرم زدم .مدتی بعد خانه را مشارکتی ساختیم و ۷ واحد به همسرم رسید. در همان سال‌ها ارثیه زیادی هم به همسرم رسید .همسرم ماهانه ۱۲ میلیون تومان از اجاره خانه هایی که داشت به دست می آورد. چند بار از او خواسته بودم تا چند واحد آپارتمانی را به نام فرزندانمان سند بزند اما قبول نکرد .بعد از آن بود که اختلاف های من و همسرم شروع شد .

وی ادامه داد :مدتی بود همسرم با یک پسر شهرستانی آشنا شده و حتی برای او یک خودرو خریده بود . من می دانستم پسر جوان قصد کلاهبرداری از همسرم را دارد اما همسرم می گفت فقط رابطه آنها برای خرید و ساخت و ساز خانه است. آخرین بار همسرم به خرید رفته بود که دنبال او رفتم و با هم به پارک رفتیم .من در پارک با همسرم صحبت کردم. بار دیگر از او خواستم تا چند واحد آپارتمان را به نام فرزندمان سند بزند و به او التماس کردم تا رابطه اش را با پسر جوان تمام کند .اما قبول نکرد.همسرم می گفت واحدهای آپارتمانی متعلق به اوست و من حق اظهارنظر درباره آنها را ندارم. او می گفت قصد جدایی از من را دارد. من به پروانه گفتم حاضرم او را طلاق بدهم اما حرفی زد که اعصابم به هم ریخت. همسرم می گفت قبلاً درخواست طلاق غیابی داده است. از شنیدن این حرف عصبانی شدم .در یک لحظه کنترل اعصابم را از دست دادم و با چاقو به جان او افتادم. من مقابل چشم شاهدان همسرم را کشتم و سپس از آنها خواستم تا با پلیس تماس بگیرند .این مرد ادامه داد :من از قتل همسرم پشیمانم اما رفتارهای او باعث شد تا دست به چنین کاری بزنم .در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا برای وی حکم صادر کند.