26. فروردين 1398 - 10:07   |   کد مطلب: 300521
سراب روانسر: رییس اداره بهزیستی هرسین با بیان اینکه 158 خانوار زیرپوشش این نهاد در سامانه ثبت خسارت سیل ثبت شدند، از ارائه خدمات اورژانس اجتماعی به بیش از 600 سیل زده این شهرستان خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل ازبرنا, علی حسن نظری گفت : خدمات روان شناسی به تعداد 200 نفر، مددکاری 120 نفر، هشدار و اطلاع رسانی 226 نفر و خدمات آرام سازی به 150 نفر ارائه شد.
وی با بیان اینکه 13 خانوار به علت احتمال تخریب مسکن به اسکان موقت و یا به منزل بستگان منتقل شدند، افزود: به دنبال نعمت بارش باران و جاری شدن آب تحت عنوان سیلاب در شهرستان هرسین بخصوص در روستاهای اطراف رودخانه گاماسیاب مشکلاتی برای ساکنان این روستاها پیش آمد که به خوبی توسط مسئولین ستاد بحران شهرستان کنترل و تمهیدات اثربخشی اندیشیده شد. 
وی ادامه داد: در این راستا اداره بهزیستی تلاش کرد قبل از شروع بارش ضمن رصد منازل مددجویان در معرض آسیب در شهر و روستاها ( بخش مرکزی و بخش بیستون) هشدارهای لازم را به آنان اعلام کند و در این راستا این اداره از طریق کارشناسان تخصصصی مداخله در بحران اورژانس اجتماعی تمهیدات لازم برای پیشگیری از آسیب های احتمالی را به کار گرفت که این خدمات به صورت مستمر برای عموم همشهریان درگیر در سیل ادامه خواهد داشت.
وی به برگزاری جلسات مدیریت بحران اداره بهزیستی با حضور کارکنان اداره و اورژانس اجتماعی به ریاست رییس اداره بهزیستی به منظور برنامه ریزی برای اطلاع رسانی به عموم مردم بخصوص جامعه هدف و ساکنین مناطق در معرض آسیب سیل شهرستان اشاره کرد و افزود: مناطق در معرض آسیب سیل شهرستان شامل محله های قدیمی همانند محله تازه آباد، راه خیز و کوچه شهیدنایینی به منظور اطلاع رسانی و اسکان خانواده های در معرض آسیب مورد بازدید رییس اداره و تیم اورژانس اجتماعی قرار گرفت.
رییس اداره بهزیستی هرسین به گشت زنی و حضور تیم اورژانس اجتماعی در محلات تازه آباد، محمدآباد و کوی طالقانی به منظور بررسی وضعیت ساکنین و مداخلات تخصصی روان شناسی و اسکان خانوارهای در معرض آسیب و آسیب دیده از سیل در کمپ های اسکان هلال احمر نیز به عنوان پاره ای از خدمات اشاره کرد.
این مسوول به پرداخت سه برابری مستمری به معلولین ثبت شده در سامانه خبر داد و افزود: بیش از 200 تخته پتو و تعداد زیادی وسایل بهداشتی در بین آسیب دیدگان توزیع شد.
نظری یادآور شد، بسیاری از مشکلات و اختلالات روحی و روانی مثل اختلال استرس پس از سانحه (ptsd) و رفتارهای اضطرابی و... پس از وقوع سوانح بروز و ظهور پیدا می کنند، از همین رو بر حسب وظیفه انسانی و اداری در حفظ ارتباط و تعامل با مردم سیل زده کماکان کوشا خواهیم بود. 
شهرستان هرسین با 85 هزار نفر جمعیت در 44 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.